Odbavovací systémy v rádiích VI. – Dalet

radiotv22Dnes vám představíme šestou firmu, která nabízí odbavovací systémy pro rozhlasové vysílání. Jde o společnost ICZ, s.r.o. zastupující na českém trhu americkou firmu Dalet, a.n.n. Její produkty využívá mimojiné nejposlouchanější česká stanice ČRo 1 – Radiožurnál. Na naše dotazy odpovídal Media Account Manager ICZ Jiří Berkovec.

Představte nám váš odbavovací systém. Jaké jsou jeho hlavní přednosti a kolik stojí?

Společnost Dalet Digital Media Systems se v desátém roce své existence spojila s významným výrobcem televizních newsroom systémů A.N.N. Germany (Mnichov). Tato akvizice následovala po nedávné akvizici fy NUMISYS a potvrdila novou orientaci fy Dalet nejen na svět rozhlasových broadcasterů.

S novým názvem společnosti, t.j. Dalet-a.n.n., se na prestižním světovém veletrhu IBC 2001 objevila i nová vlajková loď firmy a to DaletPlus a nová orientace charakterizovaná heslem „From audio automation to asset management“. Tomu je třeba rozumět tak, že Dalet-a.n.n. je dnes schopen nabídnout integrované řešení pro jakýkoli multicasting neboli vysílání na více platformách/formátech s
využitím již jednou vyrobeného obsahu. Dalet-a.n.n. není tedy již jen „rozhlasově“ orientovaná společnost. Akvizicí s A.N.N. a tím ziskáním produktové řady OpenMedia získala silné zbraně i pro televizní broadcastery.

Dalet plus je tedy modulární, škálovatelný systém pokrývající všechny procesy od pořizování dat po jejich vysílání na různých platformách včetně archivace.
Se stejnou databází pracuje ovšem i jiný Dalet-a.n.n. produkt nazývaný TeamRevenue, zahrnující veškeré procesy obchodního života mediální organizace, stručně řečeno celý řetězec akvizice-rezervace-produkce-vysílání-fakturace-inkaso-analýza+rozvoj. Právě toto spojení DaletPlus a Dalet TeamRevenue přináší maximální výhody jak lokálním tak zejména rozsáhlým sítově řešeným mediálním korporacím. Oba produkty však samozřejmě mohou být použity v tzv. stand-alone verzi (jedna implementace v jedné stanici).

Na jaké platformě funguje, potřebuje k činnosti nějaký speciální hardware?

Systémy Dalet zásadně využívají standardní IT technologie a databázový system SYBASE. Pro určité operace je žádoucí použít profesionální zvukové karty fy DIGIGRAM, což je např. vlastní vysílání.

Jaké další produkty standardně rádiím nabízíte?

Firma ICZ a.s. poskytuje služby systémového integrátora i pro oblast médií. Rozumíme tím analýzu stávajícího stavu, projekt cílového řešení pokrývajícího požadavky klienta, vlastní dodávku, instalaci, customizaci (nastavení dle specifik klienta) včetně případných nadstandardních řešení,
školení uživatelů i administrátorů systému, supervizi zkušebního i ostrého provozu, ale i pozáruční servis a dlouhodobou podporu systému. Jsme schopni nabídnout různé režimy podpory systému: od vzdáleného monitoringu a pravidelných profylaktických návštěv a optimalizaci provozu
systému až po nepřetržitou servisní pohotovost připadně přímo sveřenou správu systému. Firma ICZ a.s. poskytuje samozřejmě množstevní rabaty zavislé na počtu
licencí (chápejme pracovních stanic).

V čem jste podle vašeho názoru před konkurencí?

Základní výhodou nabídky společnosti ICZ a.s. je především dokonalá dlouhodobá znalost rozhlasového prostředí a workflow, takže prováděná analýza i návrh řešení jsou vysoce profesionální. Naši šestiletou praxi můžeme opřít mimojiné o tyto reference:

Český rozhlas – rozsáhlé řešení produkčního systému na bázi Dalet5.1 a Dalet InterWeb
Slovenský rozhlas – implementace Dalet5.1
BBC Czech Section, Praha – implementace Dalet5.1
BBC Londyn – implementace Dalet5.1
Česká televize – implementace zpravodajského systému
TV Markíza – implementace zpravodajského systému
Ride the Tiger Londyn – implementace Dalet5.1

Dokážete sebekriticky přiznat, v čem proti konkurenci zaostáváte?

Určitě v promotion své práce, asi málokdo z nezainteresovanych o nás vi.

Kolik rádií vaše produkty využívá?

Máme-li na mysli pouze produkty z řady Dalet-a.n.n., jde o 50.000 uživatelů v 50ti zemích, kde máme více jak 1700 klientů (organizací).

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .