Novoroční novinky na vysílačích rádií

radiotv22Během posledního prosincového a prvního lednového zasedání Rady pro rozhlasové a televizní vysílání byla schváleno nebo postoupeno ČTÚ celá řada zajímavých novinek v kmitočtovém spektru. Jedno rádio získalo dokrývač, u několika kmitočů bylo povoleno zvýšení výkonu a spousta žádostí o nové dokrývače byla předána k schválení na ČTÚ.

Proglas posiluje jižní Čechy

První VKV dokrývač ve své dvanáctileté historii získalo pražské Country Radio. Na svém lednovém zasedání mu RRTV schválila kmitočet Beroun 98.3 MHz/100W. Druhý z požadovaných dokrývačů – Česká Lípa 103.3 MHz – zatím na schválení čeká.

Další zlepšení svého pokrytí si prosadilo Radio Čas, když jeho stěžejnímu valašskému vysílači Frenštát pod Radhoštěm 105.9 MHz/500W bylo povoleno zvýšení výkonu na 1kW. Ještě razantnější zvýšení výkonu se podařilo Radiu Proglas, které po zisku kmitočtové sítě Budějovice – Tábor – Písek získalo povolení zvýšit výkon vysílače Nové Hrady 107.5 MHz/500W na čtyřnásobek.

Krokodýl a Kiss Hády chtějí na dálnici D1

Další požadované dokrývače prošly prvním kolem na RRTV a v současnosti jsou ve stadiu schvalování na ČTÚ. Všechny kmitočty jsou situovány v Jihomoravském kraji a v severních Čechách. Hned o dva dokrývače si zažádalo Radio Krokodýl, jedná se o Znojmo 96.2 MHz/300W a Velké Meziříčí 89.1 MHz/300W. Tuto lokalitu si vyhlédlo také konkurenční Kiss Hády, které požádalo o vysílač Velké Meziříčí 88.7 MHz/200W.

Další pokus o rozšíření svého pokrytí podniká mladoboleslavské Radio Jizera, jehož všechny dosavadní žádosti skončily neúspěšně. Tentokrát je ve hře jeho kmitočet Česká Lípa 106,1 MHz/300 W. Už podruhé během svého ročního působení rozšiřuje své pokrytí ústecké Radio Labe, které po získu dokrývače Most – Špičák 99.6 MHz/200W požádalo o frekvenci Litoměřice 99.5 MHz/300W.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .