Nové dokrývače snad už o vánocích

radiotv22Minulý týden Rada pro RTV kromě rozhlasových licencí rozdala taky sedm dokrývačů. Jako obvykle nás zajímalo, kdy hodlají úspěšná rádia na svých nových frekvencích zahájit vysílání a co připravují pro posluchače v nových regionech. Bohužel se nám tentokrát nepodařilo získat vyjádření Českého rozhlasu, který získal hned tři dokrývače v Plzni a Příbrami. A zde jsou otaázky, které jsme zástupcům čtyř stanic polořili:

 1. Můžete říct, kdy nový dokrývač zprovozníte?
 2. Budete využívat služeb ČRa nebo vlastního vysílače?
 3. Co si od jeho zprovoznění slibujete? Které nové lokality získáte?
 4. Co chystáte pro posluchače v nových lokalitách?

Radio Egrensis

Tachov – město 100.0 MHz/200W

Majitel rádia Antonín Hofman:

 1. Jelikož již propadla platnost vydaného stavebního povolení, bude nutno vyrídit tyto záležitosti. Naše prání je, aby dokrývac byl v provozu do vánoc. Technika je již pripravena.
 2. Veškeré zarízení, kterým šíríme signál rádia Egrensis je výhradne v naší správe a je naším majetkem. Stejně tomu bude i v Tachove.
 3. Jelikož signál ve meste Tachov není z Dylene kompaktní, bylo požádáno o dokrývac
 4. Dodat kvalitní a poslouchatelný signál. V druhé cásti zámeru je i prohloubení spolupráce. I na Tachovsku máme verné posluchace, kterým jsme dobrý signál dlužni. Veríme, že dárek pod stromecek v podobe kvalitního príjmu našeho rádia od nás prijmou.

Radio Euro K

Liberec – Javorník 95.5 MHz/200W

Ředitelka rádia Euro K Mirka Kosová:

 1. Pokusíme se jej zprovoznit ještě tento rok. Vzhledem k tomu, že zatím mám jen předběžný příslib Eurotelu, který provozuje na kótě Javorník své vysilače, a odkud bychom měli vysílat i my, o konkrétním datu se dá hovořit po uzavření realné smlouvy. Ale to by neměl být problém.
 2. Budeme využívat vlastních služeb, tak jak to děláme se základním vysílačem.
 3. I když se jedná o relativně malý výkon 200W, představuje to pro nás zásadní průlom v šíření signálu. V podstatě tomu dávám stejný význam, jako kdybychom dostali novou licenci. Jde o to,že tato kóta i s 5x meším výkonem, než základní vysilač, zajistí kvalitní signál v Jablonci, na Turnovsku, Semilsku a z druhé strany Ještědu. Máme tak šanci se stát z čistě městského a jednoznačně Libereckého rádia rádiem, které bude oslovovat posluchače ve větší části libereckého kraje.
 4. Pro posluchače v regionech pro nás nových, nabídneme to co budeme nabízet i Liberečákům. Co to ale bude, je v tuto chvíli ještě brzo prozrazovat. Každopádně určité změny proti stavajícímu formátu se dají očekávat.

Radio Most

Terezín 90.5 MHz/100W

Jednatel společnosti Radio Most Petr Petřík:

 1. Terezínský vykrývač se budeme snažit spustit do tří měsíců po obdržení správního rozhodnutí.
 2. Vysílač bude náš vlastní. Zařízení budeme provozovat v pronájmu na vodojemu v Terezíně.
 3. Slibujeme si zásadně lepší vykrytí Litoměřic, Lovosic, Terezína a okolí.
 4. Díky Českému Středohoří, které brání šíření signálu severočeských rádií, dominují v této oblasti celoplošky a pražská rádia. Takže se budeme především snažit o přímý kontakt s posluchači vzdálenými vzdušnou čarou 20-25 km. Dozví se víc o sobě ze zpráv všeho druhu, dozví se také o dění v severočeském regionu, kam patří. Pokud jde o celý program, vycházíme z předpokladu, že Košile je bližší než kabát.

Radio Vysočina

Třebíč – Koněšín 95.8 MHz/1kW

Ředitel vysílání Radovan Daněk a programový šéf Rudolf Smejkal:

 1. Pravděpodobně ještě letos (záleží na počasi, pokud
  začne v nejbližších dnech mrznout a sněžit, instalovat vysílač se nám asi nepodaří, museli bychom čekat až na jaro)
 2. Raději bychom použili vlastní vysílač, ale záleží na
  dalších jednáních, která se nyní vedou.
 3. Jeho zprovozněním chceme hlavně zlepšit kvalitu přijmu
  na Třebíčsku, kde jsme v současné době slyšet dost problémově.
 4. Pro posluchače chystáme konečně kvalitní příjem našeho
  rádia a tím i sledování regionálních zpráv, větší informovanost – co se děje v regionu, neposlední řadě i možnost živých vstupú do vysílání, podílení se na našich akcích pro veřejnost atd.
Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .