Nové dokrývače – kdy je naladíme?

radiotv22Minulé úterý rozhodla Rada pro RTV, kdo bude využívat nově zkoordinované dokrývače v Ostravě, Chomutově, Plzni a Děčíně. Samozřejmě nás zajímalo, kdy začnou úspěšní žadatelé na přidělěných frekvencích vysílat, takže jsme se jich zeptali.

Ostrava

Dokrývač Ostrava – Slezská 97.7 MHz/500W získala Evropa 2, s.r.o. pro stanici Evropa 2 – Morava. Jak praví tisková zpráva RRTV, provozovatel je povinen zahájit vysílání do jednoho týdne od doručení správního rozhodnutí. Prezident ED ČR Michel Fleischmann se k tomu vyjadřuje takto:
Po osmi letech úporného boje, byť s malým výkonem, Evropa 2 bude v Ostravě. Není to jen radost pro nás, ale věříme, že to bude už od srpna k radosti všech obyvatel Ostravy. Děkujeme za podporu všech těch, kteří hlasovali pro nás v anketě na serveru radia cz.

Chomutov

Dokrývač Chomutov – Jedlák 94.2 MHz/10kW získal Český rozhlas pro svůj druhý program. V tomto případě RRTV požaduje zahájení vysílání ihned po doručení správního rozhodnutí. Blíže k tomu Naděžda Mečířová:
V současné době probíhají kontrolní měření a spustit bychom ho měli v nejkratší možné době. Nedokázžme odhadnout jestli to bude do týdne nebo do konce měsíce. Jistě věak uznáte, že bychom i my chtěli, aby to bylo co nejdříve. Budeme si držet věichni věechny palce.

Plzeň

Dokrývač Plzeň – město 98.2 MHz/200W získala Radio ProTon, s.r.o. pro stanici Kiss Proton. Podle zprávy RRTV má být vysílání zahájeno do šesti měsíců od doručení správního rozhodnutí. Programový šéf plzeňského Kissu Standa Juřík zatím přesné datum nezná: Zatím nevíme, kdy budeme schopni rozjet provoz. Jsou s tím spojeny predevším četné promo aktivity, změna loga a technické záležitosti. Až budu moudřejší, dám vám vědět.

Děčín

Posledním dokrývačem je Děčín – Chlum 97.6 MHz/200W, který RRTV přidělila společnosti Radio Crystal, s.r.o. V tomto případě tisková zpráva uvádí přesné datum, do kterého musí Crystal tento dokrývač zprovoznit – 30. září 2000. Tento termín mi potvrdil i technik Radia Crystal Jaroslav Pýcha.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .