Na severu spuštěn další dokrývač

radiotv22Je tomu už relativně docela dlouho, co náš server přinesl zprávu o tom, že liberecké rádio Euro K usiluje o dokrývač Javorník, 95.5 MHz (200W, vertikální polarizace). Euro K samo iniciovalo zahájení řízení a následné kroky vedoucí ke koordinaci tohoto kmitočtu, který byl do té doby volný. Jak vidno z níže přiložené tiskové zprávy, snaha byla korunována úspěchem. Po honu na razítka se podařilo vysílač skutečně rozjet.
Z osobní zkušenosti mohu potvrdit, že signál Euro K na frekvenci javornického dokrývače dává potenciálnímu posluchači mnohem lepší šanci si Euro K naladit. Stereo signál z Javorníku byl prokazatelně zachycen např. v Příbrami, Jilemnici, Stráži pod Ralskem nebo třeba v Doksech.

TISKOVÁ ZPRÁVA

Spuštění další vysílací frekvence Radia Euro K

Dne 23.2.2001 v 10:30 hodin byla uvedena do provozu další vysílací frekvence Radia Euro K, 95.5 FM z kóty Javorník. Radio Euro K tak naplnilo rozhodnutí Rady ČR pro rozhlasové a televizní vysílání, která po mezinárodní a letecké koordinaci tuto frekvenci přidělila žadateli a iniciátorovi řízení, Radiu Euro K spol.s.r.o.
Kóta Javorník je se svou výškou cca 700 m n.m. výhodnou lokalitou pro umístění rozhlasového vysílače. Dosavadní poznatky ukazují na razantní zlepšení signálu rádia v okrese Jablonec nad Nisou a ve východní části okresu Liberec a na rozšíření území pokrývaného signálem Radia Euro K. Nově si nás tedy mohou posluchači naladit v okresech Semily, Jičín, Mladá Boleslav, Praha – východ, Nymburk a zčásti v okrese Česká Lípa. Signál frekvence 95.5 FM také pokrývá většinu silnic I.třídy na území těchto okresů a zcela rychlostní komunikaci R10 Liberec – Praha.

Věříme, že tento krok, spolu s dalším zkvalitňováním programu rádia přispěje ke zvýšení poslechovosti Radia Euro K a k upevnění jeho pozice na trhu.

V Liberci dne 28.1. 2001

Tolik tedy tisková zpráva ke spuštění nového vysílače. V souvislosti s Euro K tu mám ještě jednu, o něco méně optimistickou informaci. V důsledku závady na harddisku, na němž firma PVT provozuje webovské stránky rádia, jsou tyto dočasně mimo provoz. Jak jsem včera zjistil, tato nepříjemná situace by měla trvat zhruba do polovina měsíce března, kdy PVT předpokládá definitivní odstranění celého problému. Tak se nechme překvapit.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .