Michal Zelenka: Rozhlasové digitální vysílání přijde za 10 let

radiotv22ax – Český rozhlasV západní Evropě už vážně rozjíždí digitální rozhlasové vysílání. V systému DAB vysílají v Německu, Británii a v dalších zemích desítky veřejnoprávních i komerčních rádií. Kdy začnou vysílat digitálně i české rozhlasové stanice? Podle prezidenta Asociace provozovatelů soukromého vysílání Michala Zelenky to bude za 10-13 let. Teprve pak si také hodlá koupit přijímač. Ptal se Alexandr Pícha.
V západní Evropě už vážně rozjíždí digitální rozhlasové vysílání. V systému DAB vysílají v Německu, Británii a v dalších zemích desítky veřejnoprávních i komerčních rádií. Kdy očekáváte rozjezd digitálního rozhlasového vysílání v Česku?
K vašim otázkám si vyndávám ze šuplete křišťálovou kouli a začínám odpovídat. Rozhlas se doopravdy nerozjede dříve než televize. Naše terestrické televize budou digitalizaci zcela logicky brzdit. Veřejnoprávní proto, že nemá peníze, a soukromé proto, že lidé nemají přijímače. Udělat se to však musí, jinak přijdeme jako stát o kmitočty. Opravdový rozjezd digitální TV vidím v horizontu 7 – 10 let, rozhlasu o tři roky později.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .