Kiss jižní Čechy získal lukrativní vysílač

radiotv22Program sítě rádií Kiss se v nejbližší době rozšíří na nová území. Kiss totiž výměnou s Radiem Classic FM získal velmi lukrativní kmitočet, který pokrývá velkou část středních a jižních Čech a zasahuje hluboko do Rakouska.

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání schválila na posledním zasedání roku 2002 žádost společností Radio Bohemia, s.r.o. a RKR, s.r.o. o vzájemnou výměnu kmitočtů Votice – Mezivrata 97.7 MHz/50kW a Tábor 101.8 MHz/1kW.

Podle neoficiálních informací by se na kmitočtu Votice – Mezivrata 97.7 MHz/50kW měl v nejbližší době objevit signál stanice Kiss jižní Čechy, pro kterou byl určen i „vyměněný“ kmitočet Tábor 101.8 MHz/1kW.

Mezivrata jsou klenotem mezi vysílači…

Mít vysílač na kótě Votice – Mezivrata je snem snad každého broadcastera. Mezivratské vysílače se totiž nacházejí v nadmořské výšce téměř 800m n. m. a díky své poloze téměř uprostřed republiky mohou vyzařovat výkonem blízkým 100kW. Území pokryté signálem z této kóty se může srovnávat s takovými velikány jako je Jeseník – Praděd, Brno – Kojál, Pardubice – Krásně nebo Liberec – Ještěd. Signál šířený z této kóty tudíž velmi dobře pokrývá Středočeský a Jihočeský kraj a zasahuje částečně také Prahu a kraj Liberecký, Pardubický, Královéhradecký a Plzeňský.

… a pro Radio Classic to asi bylo velké sousto.

Převod padesátikilowattového vysílače z Radia Classic FM na Kiss Radio byl pravděpodobně oboustranně výnosný „obchod“. Za provoz takového kmitočtu si totiž České Radiokomunikace účtují částku přesahující 200 tisíc měsíčně a pro menšinové klasické rádio, které na středočeském a jihočeském venkově nemá silnou posluchačskou základnu, šlo o zbytečný luxus.

Kiss ovšem není rádiem menšinovým a investice do podobně lukrativního vysílače se mu nesporně vyplatí v zisku desítek tisíc posluchačů z nově pokrytých území. Připomeňme, že Radio Blaník na kmitočtu z této kóty dokázalo za rok existence získat více než sto tisíc posluchačů.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .