Ještě více RMF FM na internetu

radiotv22Od 1 září 2003 lze poslouchat program polského rádia RMF FM na internetu bez omezeni posluchačů. Podepsaný dodatek ke smlouvě z firmou ABradio rozšiřuje dosavadní služby této firmy. ABradio bude zpřístupňovat signál RMF FM ze svých serverů v Praze ve formátu Windows Media Player v kvalitě 32 kbps pro neomezený počet posluchačů ale i v kvalitě vyšší 128 kbps pro 100 posluchačů v jeden okamžik. Doposud byl přístup k signálu RMF FM mezen na několik tisíc posluchačů v jeden okamžik.

„Příchod do práce, zapnutí počítače a spuštění své oblíbené stanice přes internet je už v současné době standardem“, říká Krzysztof Nepelski, marketingový ředitel RMF FM. „Museli jsme vyjit vstříc nárokům posluchačů, i když si uvědomujeme, že tyto nároky se neustále zvyšují a třeba za několik dalších měsíců se k tomuto tématu budeme muset vrátit“.

Vylepšené služby podstatně rozšíří poslechovost RMF FM na internetu jednak v Polsku, ale především umožní přístup k programu stanice posluchačům, kteří bydlí trvalé v zahraničí.

Od roku 1996 do března 2003 mohli Poláci nacházející se ve Spojených Státech poslouchat RMF FM ve formátu Real Audio ze serveru v Chicago. V současné době je signál RMF FM přístupný v Real Audio jen pro 150 posluchačů v jeden okamžik.

Firma ABradio (dříve Internetradio.cz), která sídlí v Praze, už tři roky poskytuje svoje služby v oblasti streamigu většině českých a slovenských rádii. Za poslední rok rozšířila své působení na Polsko, Maďarsko a Španělsko, připravují se další země západní a východní Evropy. Rádio RMF FM bylo první polskou stanicí, která využila služeb ABradio.

RMF FM ve formátu WMP si můžete poslechnout ze stránkek rádia (http://www.rmf.fm/sluchaj.html), z hlavní stránky portálu INTERIA.PL (www.interia.pl), ze stránek ABradio (http://www.abradio.pl) nebo přímo z adresy streamu http://www.abradio.cz/www/rmffm.asx.

Program rádia RMF FM je dostupný pro 90% Poláků na vlnách UKF (podrobnosti na www.rmf.fm/odbior.html). Je taky dostupný na digitální platformě CYFRA+ (kanál 85 pozice 3) a také jako jediné rádio na digitálním Polsatu. Částečně je program rádia přenášen v televizním pořadu PILOT TV a v polsko jazyčným pořadu stanice WNVR 1030 AM v Chicagu.

Anna Kozłowska (RMF FM)

Aleksandra Bartosova (AB Radio)

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .