Evropa 2 a Dragon získaly dokrývače

radiotv22Na  svém posledním zasedání Rada pro RTV rozhodla o udělení zbývajících tří dokrývačů s uzávěrkou 31. října 2000. Dva z těchto dokrývačů Rada přidělila karlovarskému Radiu Dragon a jeden dostala Evropa 2.

V říjnu Rada vyhlásila sadu sedmi dokrývačů, na něž během dvou týdnů dostala rekordních 44 žádostí. O frekvencích ve Zlíně, Jihlavě, Karlových Varech (získalo BBC) a Olomouci (získalo Radio Hity) rozhodla již v loňském roce, žadatelé o Tachov, Sokolov a Mariánské lázně se výsledku dočkali až tento týden.

Dokrývač Tachov – město 98.3/100W Rada přidělila Radiu Dragon a zamítla žádosti ČRo, Frekvence 1 a Kiss Proton. Dokrývač Sokolov – město 102.9 MHz/100W Rada přidělila taktéž Radiu Dragon a zamítla žádosti Evropy 2, Frekvence 1 a Radia Agara.

Dokrývač Mariánské Lázně – nádražní 92.0 MHz/100W Rada přidělila Evropě 2 a přitom zamítla žádosti Frekvence 1 a Radia Dragon, které stejně jako u předchozích dvou kmitočtů iniciovalo jeho koordinaci. V nejbližší době přineseme tradiční rozhovory s čerstvými majiteli nových kmitočtů.

V úterý 13. února by Rada na svém zasedání měla rozhodnout o přidělení dokrývače Brno – Hády 105.5 MHz/400W, o který si požádalo pět provozovatelů.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .