ČRa: S Bluetonem se dovoláte o 33% levněji

radiotv22(Praha, 16. června 2003) – ČESKÉ RADIOKOMUNIKACE a.s. dnes zprovoznily dvě nové hlasové služby – Bluetone Voice Economy a Bluetone Voice 1044. „Naše služby umožňují snížit firmám i domácnostem náklady na vytáčené připojení do sítě Internet až o 27% a na hlasové služby dokonce až o 33 %“, řekl dnes Ing. Jaromír Charvát, ředitel Úseku telekomunikačních služeb akciové společnosti České radiokomunikace.

K využívání těchto služeb přitom stačí jen s Českými radiokomunikacemi uzavřít smlouvu. Bluetone totiž využívá lokální smyčku Českého Telecomu, tj. „drát ze zdi“ zůstává stejný, mění se jen operátor.

Bluetone Voice Economy je nepřímé připojení do sítě prostřednictvím předvolby operátora (CPS – Carrier Pre-Selection). Při telefonování není nutno vytáčet žádnou čtyřmístnou volbu, směrování hovorů do sítě Bluetone probíhá automaticky. Služba je zákazníkovi zřízena do 10 pracovních dní po registraci v síti Bluetone. K registraci postačí odeslat podepsanou a vyplněnou smlouvu. Zákazník platí jen to, co skutečně provolá, ale musí i nadále hradit paušální poplatek Českému Telecomu. Stávající telefonní číslo mu zůstává.

Druhou službou je Bluetone Voice 1044, což je nepřímé připojení do sítě Bluetone prostřednictvím volby operátora (CS – Carrier Selection). Hovory jsou na základě volby 1044 před volaným číslem směrovány do sítě Bluetone. Služba je zřízena do 48 hodin po obdržení vyplněné a podepsané smlouvy. Službu lze také snadno nastavit na pobočkových ústřednách s funkcí LCR (Least Cost Routing), která umožní směrování hovorů s kódem 1044 za zákazníka.

U obou služeb jsou ceny ve špičce (bez DPH 5%) za hovory v síti Bluetone 1 Kč/min (místní) a 1,40 Kč/min. (dálkové), v ostatních pevných sítích za 1,25 Kč/min. (místní) a 2,20 Kč /min. (dálkové). Jedna minuta hovoru do mobilní sítě stojí 4,70 Kč. Hovory jsou účtovány po sekundách. Dial Up Internet stojí prvních deset minut ve špičce 95 haléřů a každou další 80 haléřů, mimo špičku pak jen 0,45 Kč. Minimální účtovaná doba připojení na Internet je 60 sekund. U mezistátních hovorů má zákazník možnost zvolit až tři země ze seznamu všech nabízených, na které uplatní slevu 5%.

Bližší informace na www.bluetone.cz nebo na bezplatné lince 800 400 200.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .