České radiokomunikace distribuují program rozhlasových stanic Evropa 2, Frekvence 1 a Rádio Impuls

radiotv22(Praha, 15. října 2003) – České radiokomunikace zprovoznily 30. září letošního roku celoplošnou digitální audio distribuci v datové síti Bluetone. Jedná se o první pozemskou celoplošnou digitální audio distribuci pro síť FM vysílačů uvedených programů v České republice. „Koncem května letošního roku jsme vyhráli výběrové řízení a již nyní mohou posluchači ocenit výrazné zlepšení kvality přijímaného signálu,“ řekl dnes Ing. Jaromír Charvát, ředitel úseku telekomunikačních služeb ČRa.

Digitální audio distribuci provozují České radiokomunikace pro společnosti Europe Développement Czech Republic, a.s. (EDCR) a Londa s.r.o. Společnost EDCR je servisní organizací pro rozhlasové stanice Evropa 2 a Frekvence 1. Společnost Londa je držitelem licence pro Rádio Impuls. Digitální distribucí jsou šířeny signály celoplošných i regionálních programů uvedených stanic, které byly do konce září šířeny satelitně.

„Pro tuto digitální distribuci je použita nejmodernější kompresní technologie s kódováním MPEG – 1 Layer II a vstupní signál je u FM vysílačů optimalizován kvalitními digitálními procesory,“ doplnil Ing. Martin Roztočil, ředitel úseku vysílacích služeb ČRa.
Distribuce od studií až po FM vysílače má garantované přenosové parametry a je pod neustálým technickým dohledem. České radiokomunikace tak opět potvrdily, že nejmodernější technologie využívají jak pro telekomunikační, tak pro vysílací služby.

Jana Němcová

tisková mluvčí ČRa

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: