BBC začíná vysílat v Jihlavě

radiotv22V pondělí 26. března bude spuštěn osmý vysílač stanice BBC World Service v Česku. Jedná se o vysílač Jihlava – město 96.7 MHz/5kW, který BBC získala v prosinci loňského roku od Rady pro RTV. Kromě něj tehdy Rada přidělila BBC další dva dokrývače ve Zlíně a Krlových Varech – ty by měly být zprovozněny do června.

V současnosti řeší Rada pro RTV další žádost BBC – tentokrát o dokrývač v Liberci. Liberec a Olomouc jsou totiž poslední nová krajská města, kde dosud BBC nevysílá – ovšem kromě Pradubic, tam ale BBC podle vyjádření šéfredaktora Víta Koláře vysílač neplánuje.

Ve stejný den, kdy odstartuje jihlavský vysílač, rozšíří nabídku rozhlasové stanice BBC World Service v českém jazyce nový půlhodinový publicistický pořad Interview BBC. Ten bude mít v programovém schématu premiéru vždy od pondělí do pátku v 17.30 hodin a reprízu následující den v 8.30 hodin. Nový pořad, jehož hlavním moderátorem bude Václav Moravec, má formát živě vysílaného rozhovoru s jedním hostem. Agenturu ČIA o tom informoval šéfredaktor české redakce BBC Vít Kolář.

„Interview BBC chce posluchačům nabídnout především hloubkovou analýzu, která podle názoru mnohých v českých médiích nejvíce schází. Probíraná témata by měla být dávána do historických souvislostí a měla by akcentovat i budoucnost,“ dodal Kolář. Mezi prvními hosty, které BBC do pořadu pozvala, jsou předseda Poslanecké sněmovny a ODS Václav Klaus, lídr čtyřkoalice Cyril Svoboda, generální ředitel České televize Jiří Balvín a ředitel Úřadu dokumentace a vyšetřování zločinů komunismu Irenej Kratochvíl.

Václav Moravec se tedy vrací k pořadu, ve kterém sklízel největší úspěchy. Jeho Pressklub na Frekvenci 1 míval velmi solidní úroveň a svým následníkům nastavil laťku dost vysoko. Interview BBC by v jeho podání mohlo vypadat podobně, největším rozdílem bude asi zasažená skupina posluchačů. Zatímco F1 měla za Moravce denně přes milion posluchačů, BBC se podle Mediaprojektu stále nedostala přes 10 tisíc lidí.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .