Apollo získalo dokrývač v Novém Jičíně

radiotv22Koncem loňského roku se na stránkách Rady pro rozhlasové a televizní vysílání objevily tři nové kmitočty s označením Volné a zkoordinované. Novojičínskou frekvenci Rada přidělila Radiu Apollo, liberecký kmitočet je určen pro dvojici Kiss/Classic jako náhrada za stávající vysílač a olomoucký dokrývač je tak slabý, že o něj zatím nikdo neprojevil zájem.

Nový Jičín – město 95.9 MHz/100W

Podle vyjádření vedoucího technického odboru RRTV Tomáše Řapka byl kmitočet zkoordinován na základě žádosti Radia Apollo. Na svém 2. zasedání jej Rada společnosti EN-DAXI, s.r.o., která provozuje Radio Apollo, skutečně přidělila. Nový Jičín byl dosud průměrně pokryt signálem Radia Apollo z vysílače Valašské Meziříčí – Strážka 99.8 MHz/1kW.

Liberec – Výšina 90.7 MHz/500W

Nejsilnější z nových kmitočtů byl připraven jako řešení nevyhovující situace rádií Kiss a Classic, které v Liberci v současnosti sdílejí vysílač Vratislavice 91.3 MHz/500W.
Na 2. zasedání Rada schválila žádosti společností Radio Bohemia, s.r.o. a RKR, s.r.o. a vyslovila souhlas se změnou souboru technických parametrů podle návrhu.

Olomouc – Radíkov 106.1 MHz/100W

Třetí kmitočet podle Tomáše Baráka předal Radě Český telekomunikační úřad, jeho vážnou slabinou je ale velmi nízký výkon. Stowattové vysílače mají smysl pouze tehdy, když jsou umístěny přímo ve městě, kopec Radíkov je ovšem od centra Olomouce vzdálen přibližně 8km vzdušnou čarou. Kmitočet je tedy volný pro kohokoliv, kdo má zájem a neočekává od něj zázraky.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .