Zpravodajství Expresu bude zajišťovat Mafra

radiotv22Expresradio, jehož zpravodajství je považováno za jeden z nejslabších článků celého vysílání, navázalo spolupráci s nejsilnějším zpravodajským domem v Česku. Jeho zpravodajství by měla zajišťovat společnost Mafra, vydavatel Mladé Fronty Dnes nebo internetového magazínu iDnes.cz.

Podle zdroje blízkého Expresradiu byla smlouva mezi společností 4S Production, s.r.o. (licencovaná společnst Expresradia) a Mafra, a.s. podepsána v průběhu minulého týdne. Podle této smlouvy by měl zpravodajskou část programu kompletně převzít tým Mafry.

Co se týče obsahové sránky zpravodajství, pak pravděpodobně nelze mít k Mafře zásadní připomínky, řada odborníků ale kritizovala prezentační složku tohoto týmu, kterou jsme v minulosti mohli slyšet ve vysílání čistě internetového Radia iDnes. Z Expresradio ovšem do Mafry přejde několik redaktorů, kteří by měli informace připravené týmem Mafry předávat posluchačům. Spolupráce by měla být zahájena už zítra, tedy od 1. dubna.

RRM nechce Expres pustit

Zajímavě se vyvíjí také situace ohledně odstoupení Expresradia od smlouvy s mediazastupitelstvím Regie Radio Music, které mj. ovládá všechny tři celoplošné rozhlasové stanice. Podle neoficiálních informací se RRM usilovně brání rozvázání smlouvy s Expresradiem, ale ředitel Expresu Zdeněk Stehno už generální ředitelce RRM Kateřině Fričové odeslal dopis s výpovědí, kterou údajně založil na nesplnění několika smluvních podmínek.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .