Změny na Radiožurnálu si všimla jen polovina posluchačů, vidí je pozitivně

Český rozhlas v těchto dnech prezentoval průzkum agentury STEM/MARK, podle kterého si výrazné změny ve vysílání ČRo 1 Radiožurnálu všimla jen přibližne polovina oslovených respodentů. Průzkum probíhal ve třech vlnách během ledna a února, zúčastnilo se ho přibližně 400 respondentů, kteří poslouchají Radiožurnál pravidelně.

I když bylo na novou podobu Radiožurnálu, která vznikla pod vedením bývalé ředitelky Barbory Tachecí zaznamenáno mnoho negativních ohlasů i v médiích, podle průzkumu agentury STEM/MARK z druhé poloviny ledna a první poloviny února vyplývá, že razantních změn si všimlo jen 50,6 procenta posluchačů, kteří Radiožurnál pravidelně poslouchají. Převážná většina těch, co změnu v programu zaznamenali, ji hodnotí pozitivně. Průzkum probíhal ve třech vlnách a nejméně tři čtvrtiny respondentů byli pravidelnými posluchači, kteří si Radiožurnal ladí alespoň čtyři dni v týdnu.

Jak konstatovala agentura ČTK, z těch, kteří změnu zaznamenali, až 45,5 procenta uvedlo, že jim nová podoba stanice vyhovuje, 6,5 procenta míní, že jim „velmi vyhovuje“. Zhruba čtvrtina se domnívá, že jim vyhovuje jen zčásti. Nový Radiožurnál vadí zhruba 16 procentům, dalších 7,5 procenta tvrdí, že jim „velmi vadí“. Průzkum dále konstatuje, že pro polovinu dotázaných nebyla změna Radiožurnálu natolik podstatná, aby ji konstatovali.

Posluchači nejvíce pozitivně vnímají změny u hudby a zpravodajství – v obou těchto kategoriích 41 procent lidí uvedlo, že změna je k lepšímu, zhodné procento se domnívá, že hudba a zpravodajství jsou stejné jako dříve. Zhruba 15 procent lidí si myslí, že se tyto dvě kategorie na Radiožurnálu zhoršili. Průzkum zaznamenal negativní ohlas týkající se způsobu moderace – za horší než dříve jej považuje 30 procent dotázaných, přibližne 20 procentům se nový způsob moderování pozdává, a 25 procent respondentů se nedomnívá, že by se vyjádřování moderátorů změnilo.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .