Zářijové promonovinky – Uhoukané volby a dražba výletů

radiotv22Dnešní přehlídku toho, čím se německá rádia snaží upoutat pozornost on i off air začneme blížícími se předčasnými volbami, které naše sousedy čekají. Od politiky přejde k úředníkům, od nich k trosečníkům, poodhalíme roušku paranormálním jevům, vydražíme výlet a nakonec budeme stavět sněhuláky.

Hlasování klaksonem

Volit a hlasovat se dá různě. Hlasovacími lístky, voláním na určitou telefonní linku, korespondenčním lístkem, stisknutím tlačítka, zvednutím ruky, smskou atd. Bádensko-württemberské rádio Antenne 1 se rozhodlo uspořádat volbu klaksonem. Mottem akce je: Bádensko-Württembersko volí jako první. Akce se vztahuje k předčasným parlamentním volbám, které proběhnou 18. září. Antenne 1 ale bude volit už 9. září. Hlasování proběhne v 7.05 a hlasovat může každý. Kdo je pro Gerharda Schrödera má klakson stisknout jednou a dlouze. Kdo naopak hlasuje pro jeho vyzývatelku Angelu Merkelovou, bude troubit krátce a několikrát za sebou. „Zapomeňte na křížky a háčky, u nás se budou pořádně mačkat houkačky.“, vysvětluje ranní moderátor Ostermann. V celé spolkové zemi je registrováno sedm a půl miliónu vozidel, takže to možná bude hlučné jako v Turecku nebo Itálii. Tvůrci programu prosí už teď o shovívavost všechny, které v pátek ráno vzbudí hlasité troubení. V každém případě ale každému připomenou, že má jít k volbám.

Olympiáda úředníků

Jejich image není zrovna nejlepší a jejich povolání se kdekdo vysmívá. To je dostatečný důvod na to, aby se zjistilo, co ve skutečnosti vězí v úřednících. Sedm úředníků se 15. září utká v úřednické olympiádě, kterou pořádá Radio 7. Všechny disciplíny vyžadují koncentraci, cit v prstech a trpělivost. Jednou z disciplín je razítkovací maratón, další je pokládání nohou na stůl nebo odkládání na později. „Napříč společenskými skupinami nás lidé neuznávají, proto chci konečně dokázat, co v nás opravdu je,.“ těší se na olympiádu úřednice Martina Eller z Ulmu. Jestli se názor obyvatelstva na úředníky změní, se uvidí po 15. září, kdy musí soutěžící nastoupit už v sedm hodin ráno.

Trosečníci v Evropě

Ranní moderátorská dvojice stanice bigFM má jednoduchý úkol. Dostat se co nejrychleji do studia. Má to ale jeden háček. Nepřítelem mu přitom není protivná vrátná ale vzdálenost jakou musí absolvovat. Společně s moderátorem Hansem se na náročnou cestu vydává půvabná jednadvacetiletá Anke Schröderová, která bude jeho spoluhráčkou. Hans s Anke byli vysazeni na odlehlém místě v Normandii. Bez peněz jen s vybavením pro trampování. A teď se musí nějak dostat do studia. Proti nim nastupuje druhý tým. Moderátorka Carmen. Té dělá společnost Philipp Haberland. Tato dvojice putuje z Říma. Způsob jakým se dostanou do studia je jen na nich. Můžou jít pěšky nebo stopem, když se jim podaří zajistit si jiný, rychlejší způsob dopravy – jejich plus. Společníci moderátorů jsou soutěžící nové soutěže rádia bigFM. Soutěžící z vítězné dvojice vyhraje luxusní dovolenou snů pro dva na Kubě. Jak vše probíhá, sledují z dálky dva reportéři, kteří ale do děje nijak nezasahují. Jen z dálky pozorují triedrem.

Čtení myšlenek v éteru

Kouzelník Jan Becker si nemůže přát lepší propagaci svých vystoupení v Berlíně. V Berlíně vystupuje od čtvrtka do pátku. Po celý týden je ale hostem ranního vysílání berlínské stanice rs2. Jan Becker je známý tím, že řídil auto se zavázanýma očima. Stačilo mu jen, když vedle něj seděl člověk, který se na cestu díval za něj. Zároveň dokázal uhodnout PIN karty svého jmenovce, herce Bena Beckera. V ranní show mohli posluchači jeho schopnosti vyzkoušet každý den v ranním vysílání od šesti do desíti hodin. Jan Becker například hádal jméno první lásky volajícího nebo jeho znamení. Jedna posluchačka si pro kouzelníka vymyslela zkoušku. Na náměstí schovala špendlík a úkolem mága bylo, vyčíst v jejích myšlenkách, kde špendlík je a nalézt ho.

Dražba výletů

Radio Energy nabízí každý týden jeden zájezd do nějaké zajímavé destinace. Tento týden to je New York. Cestu do New York, dvě VIP vstupenky na otevření Hard Rock Café, noc v Hard Rock Café Hotelu na Times Square a kapesné 250 dolarů dostane ten, kdo si zájezd koupí v dražbě za nejnižší cenu. Podmínkou je, že danou cenu nesmí nabídnout nikdo jiný. Přihazuje se smskami. Po zaslání zprávy obdrží její odesílatel informaci o tom, jestli nabídl nejméně případně jestli už někdo tuto sumu nabízel. Jak to s nabídkami vypadá, se posluchači dozvědí v průběhu ranní show. Výherkyně z minulého týdne například vydražila cestu do Rio de Janeira za 1,95 euro.

Stavění sněhuláků v srpnu

Poslední srpnový den se na školním hřišti v Neuruppinu stavěli sněhuláci. Moderátor BB rádia Tacho Tim (přezdívka pro moderátora dopravního zpravodajství) se vsadil se svým šéfem Danielem, že fotbalisté Neuruppinu vyhrají v zápase o pohár Bundesligy s 1. FC Bayern Mnichov. Neuruppin prohrál 0:4 a Tacho Tim prohrál sázku. Z nedaleké haly na indoorové lyžování proto tedy nechal přivést dva náklaďáky plné sněhu. Moderátor Daniel s dětmi stavěl sněhuláky, kouloval se a Tacho Tim zatím volil Sněhovou královnu. Kandidátky ale musely soutěžit v bikinách.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .