Vyslovení důvěry rannímu moderátorovi a rádio, které chutná

radiotv22Ranní moderátor stanice Aachen 100,EINS Walli chce vědět, jestli posluchači mají i po roce jeho vysíláni rádi a proto je požádal o vyslovení důvěry. Walli tak samozřejmě naráží na hlasování o důvěře kabinetu kancléře Gerharda Schrödera. Své kolegy poprosil, aby se zdrželi hlasování. Rozhodnout mají jen ti nejlepší posluchači města. V případě že posluchači Wallimu důvěru nevysloví, má programový šéf Torsten Manges 21 dní čas ranní show rozpustit. Hlasování o důvěře začíná krátce po sedmé hodině ráno. Hlasovat se bude po telefonu. Předběžný úřední odhad bude v osm a v 8.45 sdělí notář oficiální výsledek.

Pitná voda v kašnách

Zajímavý nápad měli na stanici Berliner Rundfunk 91!4 a nakonec se z toho vyklubal pěkný sólokapr. Rádio povolalo nejrenomovanějšího německého odborníka na hygienu doktora Henninga Rüdena, aby vyzkoušel kvalitu vody v berlínských kašnách. V těch si často hrají děti, občas se v nich máchají psi, někde je v nich i pěkná hromádka odpadků a přitom některé děti si této vody loknou. Zatímco by se dalo očekávat, že voda nebude možná vhodná ani ke koupání, výzkum ve čtyřech kašnách ukázal, že voda v nich je pitná! Právě k takovému překvapujícímu závěru hygienik došel.

Rádio, které chutná

Radio Hamburg nedělá dobře jen uším svých posluchačů ale také jejich chuťovým pohárkům. Populární televizní kuchař Tim Mälzer připravuje na Vánoce velkou kuchařskou exhibici. Předprodej vstupenek na večer plný vaření, hudby a komediálních scének právě začíná a Radio Hamburg proto jednu odpolední hodinu věnovalo vaření tohoto kuchaře. Den před zahájením předprodeje vstupenek se odpolední vysílání přesunulo do jednoho Grillshopu. Tim Mälzer tady vařil v přímém přenosu za asistence odpoledního moderátora Jana Basticka. Výsledek jejich snažení mohli posluchači na místě ochutnat a ohodnotit.

Vyhrát jedno z 200 kol během Tour de France

Tour de France zasáhla i vysílání sasko-anhaltského rádia SAW. Na něm se od 2. července bude denně vyhrávat 10 jízdních kol. Celkem vyhrají posluchači 200 biků. Zúčastnit se je tak jednoduché. Stačí jen pozorně poslouchat rádio SAW a poznat v některém z hraných songů zazvonění zvonku jízdního kola. Pak už stačí jen dovolat se do studia jako desátý a je to.

Triatlonová štafeta

Ke zviditelnění rádia a nějaké akce občas postačí, jen když se tu ukáží lidé z dané stanice. Podobně tomu bude 3. července na Quelle Challenge Triathlonu v německém Rothu. Tam totiž společně nastoupí moderátor Rádia F Sigi Hoga, sporťák Dippi z Hit radia N 1 a ředitel celého rozhlasového domu Alexander Koller. Ti se rozhodli triatlonu zúčastnit na společném vánočním večírku stanic Charivari 98,6, Radio F, Gong 97,1 a Hit Radio N 1, když jim o této akci vyprávěl fotbalový reportér z rádia Gong Martin Funk, který se ho zúčastní už počtvrté. Zatímco Martin Funk absolvuje celý triatlon sám, zmíněná trojice se o jednotlivé disciplíny hezky podělí. Alexander Koller nejprve poplave 3,8 kilometru. Sigi Hoga pak odšlape 180 kilometrů na kole a sporťák Dippi si dá nakonec 42 kilometrů maratónského běhu.

Výstavní rádio

Veletržní výstaviště v Hannoveru má k dispozici jednu vlastní frekvenci, na které během výstav vysílá vlastní rádio. Teď tady nebude probíhat žádný Cebit nebo Expo ale Střelecké slavnosti. Tento tradiční svátek ale zpestří vysílání veletržního rádia. Program Schützenfestradia 107, 4 se financuje z reklamy a ke slyšení je přibližně v okruhu 20 kilometrů okolo výstaviště. Moderátorem, který program vysílaný z autobusu u hlavního vchodu na výstaviště odbavuje, je Frank Scharnberg, který je jinak slyšet na Radiu 21. Schützenfestradio 107, 4 vysílá po celých deset dní, kdy Schützenfest trvá.

Benzín zadarmo

Tuhle akci už pořádalo i kdejaké české rádio. Tankování benzínu zadarmo. Žádný velký nápad to není, ale rakouská stanice Ö3 uměla tuto akci dobře načasovat a dát do souvislostí. Nyní v létě na začátku motoristické sezóny samozřejmě stoupají ceny pohonných hmot. A právě pro toto období si hitová stanice rakouského veřejnoprávního rozhlasu vymyslela tankování zdarma. To se provádí každý pátek mezi šestou a osmou hodinou ráno. Akce začala už 24. června a potrvá po celý červenec. Každý týden nadělí Ö3 benzín zadarmo na jedné benzínce v Rakousku. Ve kterém to bude městě, se posluchači dozvědí vždy ve čtvrtek mezi sedmou a devátou hodinou z vysílání Ö3.
Benzín zadarmo se čepuje jen do osobních aut a hned při první této akci natankoval moderátor ranního vysílání Ö3 Peter L. Eppinger ve Štýrském Hradci 6 760 litrů pohonných hmot. Prvního července pokračuje v Kremži s nadílkou Daniela Zeller z ranního týmu Ö3.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .