Velikonoce na českých rádiích

Velikonoční gruntovačka, Jen počkej velikonoční zajíci nebo Velikonoční nášleh. To je jen stručný výběr promoakcí, které na velikonoční svátky chystají české rozhlasové stanice. Potřebujete uklidit před Velikonocemi? Pak poslouchejte …

Potřebujete uklidit před Velikonocemi? Pak pozorně poslouchejte vysílání Radia Krokodýl a může se stát, že moderátoři Tonda Kala, Marek Berger a jejich tým budou u vás utírat prach nebo čistit WC. Krokodýl přeje čisté Velikonoce!

Na Radiu City zase odstartovala hra o velikonoční nákup za 50 000,- Kč. Po hlavním městě se tento týden bude pohybovat velký Velikonoční zajíc. Na jeho stopu přivedou posluchače moderátoři ranního show Dobré ráno Praho! Kdo ho první úspěšně dopadne a přinese mu pečeného velikonočního beránka, velikonoční pomlázku a přednese rýmovanou koledu, která obsahuje povinná slova vyhlášená v ranním vysílání, má vyhráno. Velikonoční zajíc radia City úspěšného „lovce“ vezme na nákup a zaplatí za něj zboží v hodnotě 10 000,- Kč.

Radio Apollo zve každoročně na Velikonoční stuhu Radia Apolo. Děti i dospělí, kteří přijdou v sobotu 14. dubna 2006 ve 13 hodin před Hypermarket Globus v Olomouci, mají za úkol navázat co nejdelší stuhu. 743 metry měří dosud stuha rekordmanka z Valašského Meziříčí. Prodejem metrových kousků se získalo 2 330,- Kč. Jedna společnost přidala dalších 1260,- Kč. Celková získaná částka bude předána zástupcům místního dětského domova.

Zmrskejte se s AZ radiem!!! je název pátečního rockového večírku v brněnské hudební kavárně Stará pekárna. AZ radio připomíná všem, kteří se chystají na tuto nezvyklou akci, aby nezapomněli doma Tatary, pomlázky, žíly… .Jsou přece Velikonoce!

Na některých dalších komerčních rádiích svátky jara připomínají pouze anketní otázky na webu. Fajn Radio se například ptá svých posluchačů: „Co ty a Velikonoce?“ a nabízí následující odpovědi: „Jasně,slavíme to, je to tradice!, Den volna navíc a nic víc…, Mám je rád, zapařím si, ale nedržím zvyky.“ Do ankety o Velikonocích se mohou zapojit i návštěvníci webu Rádia Jih („Jak trávíš Velikonoce?“), Radia Šumava („Blíží se Velikonoce. Slavíte je?“) nebo Radia Karolina („Jak prožíváte tyto svátky jara, které jsou významným církevním svátkem?“).

Radio Beat nabídne posluchačům 15. a 16. dubna Velikonoční nášleh – takový trošku hard a heavy prodloužený víkend.

Bohatý velikonoční program nabízí kromě veřejnoprávního Českého rozhlasu také křesťanské Radio Proglas. S blížícími se Velikonocemi se vysílání zklidňuje a připravuje na připomínku největších křesťanských svátků. Nabízí pořady nové i starší,prostřednictvím rozhlasových vln se můžete zúčastnit obřadů a mší svatých v několika kostelích.

Myšlenky na den připravují od 10. do 17. dubna křesťanští umělci a lidé, kteří mají ke křesťanství blízko. Uslyšíte například herce Ladislava Lakomého, operního zpěváka Petra Levíčka, hudebního skladatele Zdeňka Pololáníka. Na Zelený čtvrtek a Velký pátek je živě vysílán obřad z kostela svatého Augustina v Brně. Na Bílou sobotu zavítá Radio Proglas do kostela svatého Tomáše v Brně. Nahlédnutí na prožívání Velikonoc v pravoslavné církvi přináší relace Křesťan a svět.
Český rozhlas 2 – Praha připravil na velikonoční dny sváteční vysílání. Na Velký pátek je Velikonocům věnováno téma dne a přímým přenosem bude vysílána Velkopáteční bohoslužba Církve československé husitské z Brna.
Také pořad Každý den s pohádkou připomíná v předvelikonočním týdnu svátky jara Hlavními postavami pohádkového seriálu jsou kohout Kráčmera a Klotylda Načepýřená .S veselou nadsázkou v něm dostanou na frak nadutost, pýcha a podlézavost. Pod královským vladařem praskne bidlo, a jak to dopadne s chytrým slepičím nápadem snášet nikoli obyčejná vejce, ale rovnou malované kraslice, se děti dozvědí v pohádkách.

Nabídku velikonoční koledy na rozhlasových vlnách zakončím velkou Velikonoční soutěží, kterou připravil Český rozhlas Pardubice ve spolupráci s Kulturním domem Dubina nejen pro svoje posluchače, ale pro všechny, kteří mají rádi tradiční české Velikonoce. Její princip byl velmi jednoduchý – obarvit a ozdobit velikonoční kraslici. Tu pak soutěžící donesli do studia Českého rozhlasu Pardubice nebo ji zaslali na adresu Kulturní dům Dubina. Soutěžní kraslice byly vystaveny na Velikonočním trhu, který proběhl v pardubickém kulturním domě Hronovická. Odborná porota, složená ze zástupců pořadatelů soutěže, vybrala tři kraslice. Jejich autoři obdrželi skvělé dárky. Speciální odměna – radiomagnetofon s CD přehrávačem – byl připraven pro nejhezčí vajíčko, na kterém bylo použito logo, frekvence a nebo název Českého rozhlasu Pardubice.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .