Vánoční promo: Za podvod v soutěži za mříže

radiotv22I před Vánoci se v rádiích děje řada zajímavých akcí. Některé z nich se pojí k Vánocům. Některé ne. Hned na začátek pro Vás mám takový odstrašující případ podvodníka, který chtěl nekalým způsobem vyhrát milion marek.

Za podvod při soutěži do vězení

Získat podvodně výhru v nějaké soutěži se rozhodně nemusí vyplatit. Přesvědčil se o tom Frank B. Obvodní soud v německém Emdenu ho odsoudil na jeden rok odnětí svobody s podmíněným odkladem na tři roky a pokutě 5 000 euro, kterou musí zaplatit SOS dětským vesničkám. Sedmatřicetiletý Frank B. poupravil v říjnu 2001 sériové číslo jedné desetimarkové bankovky. To mu mělo zajistit výhru milionu marek v soutěži Superpětka na stanici ffn. Manipulace s číslem bankovky si všiml jeden zaměstnanec spořitelny a potvrdil ji znalec banky.

Vysílání u svařáku

Přímo z Vánočního trhu vysílala v pondělí (19. prosince) odpoledne stanice Energy Nürnberg. Tým ranní show Morning live! v čele s moderátorem Ralfem Podszusem rozléval odpoledne na tržišti svařené víno. Celkem ho měl připraveno sto litrů. A všechno rozdal. A to během dvou hodin (mezi 13 a 15), kdy vysílal přímo z tržiště speciální vánoční show. Na místě probíhala řada soutěží. Při jedné z nich Ralf Podszus zjistil, že Japonci umí zpívat německé koledy.

Dražba pracoviště moderátorky

Moderátorka německé stanice Radio NORA Wiebke Becker se po pěti úspěšných letech loučí. Osmadvacetiletá moderátorka odchází pracovat do sektoru sociálních služeb, kde se chce angažovat ve prospěch dětí. I její odchod byl proveden tak, aby z něj měly děti užitek. Wiebke Becker totiž vydražila svoje pracovní místo. Radio NORA už třetím rokem podporuje Dětský hospic ve Flensburgu.

Peníze pro tento hospic teď rádio získalo dražbou předmětů, které v práci používala moderátorka Wiebke Becker. Dražil se její stůl, počítač a spousta maličkostí, které měla Wiebke na svém pracovišti. Dražba trvala dva dny a přihazovat mohli posluchači telefonicky nebo po internetu.

Vlastní rádiový vánoční song

Ranní moderátor mnichovského rádia Charivari Markus Pürzer občas i ve vysílání sáhne po své kytaře a něco zahraje. Tentokrát se rozhodl do muzicírování zapojit celé rádio. Všichni moderátoři nazpívali píseň It´s a christmas time. Sbor jim dělají ostatní zaměstnanci rádia. Premiéru ve vysílání si tato píseň odbyla 12. prosince. Kromě toho, že se písnička objevuje ve vysílání, můžou si jí posluchači zcela zdarma stáhnout z internetových stránek rádia.

Moderátor v roli osla

Na náměstí v Kaiserslauternu jsou instalované živé jesličky. Herec, který hraje osla, ale onemocněl a tak se hledala náhrada. Ochotně zaskočil Morgenhans (Ranní Honza) alias Hans Blomberg, ranní moderátor stanice bigFM. Ten už má za sebou spoustu ztřeštěných akcí a tak vzal i tento “kšeft“. Ostatně Hans už prý dlouho snil o kariéře herce.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .