V Americe spustili rádio, které se věnuje výlučně prezidentským volbám

POTUS 08 je novou rozhlasovou stanicí, která má velmi netradiční zaměření. Jejím jediným tématem jsou americké prezidentské volby, které se uskuteční v listopadu 2008, a vše co s nimi souvisí. To znamená zpravodajství z kampaně, projevy kandidátů, rozhovory, živé besedy s voliči apod.

Rozhlasová satelitní platforma XM Satellite Radio spustila na začátku června novou rozhlasovou stanici POTUS ’08. Co je hlavním zaměřením stanice napovídá již její název: POTUS je v amerických reáliích zkratkou pro President of the United States  a ’08 znamená rok 2008, kdy proběhnou volby, ze kterých vzejde již 44. americký president. POTUS ’08 je tedy stanicí, která se zabývá vším, co s těmito volbami souvisí.

Stanice POTUS ’08 vysílá 24 hodin a její program neobsahuje žádnou reklamu. Náplní vysílání jsou především novinky z volební kampaně, rozhovory s kandidáty a jejich kompletní projevy, vývoj voličských preferencí a živé debaty mezi kandidáty a voliči. Vedle zpravodajství z aktuálního průběhu kampaně využije POTUS 08 i bohatý audio archiv, který připomene klíčové momenty z předcházejících kampaní. Stanice rovněž poskytne ve svém vysílání prostor kandidátům, aby mohly promlouvat k voličům.

„POTUS ’08 je unikátním příkladem služby veřejnosti, která našim posluchačům poskytuje politicky neutrální vysílání bez reklamy, jež je výhradně zaměřené na tyto důležité prezidentské volby,“ řekl ke spuštění stanice Hugh Panero, výkonný ředitel XM Satellite Radio.

Přestože je XM Satellite Radio placenou službou, vysílá stanice POTUS ’08 „free to air“. To znamená, že pokud někdo vlastní rozhlasový přijímač s možností příjmu XM Satellite, ale nemá tuto službu předplacenou, může POTUS ’08 přesto volně přijímat. POTUS ’08 je rovněž součástí nabídky on-line rádií XM Satellite a může jej tedy poslouchat kdokoli kdekoli na celém světě.

Stanice je dalším příkladem dočasné stanice se speciálním programem. XM Satelitte takové stanice vytvořil i při příležitosti charitativních Live 8 koncertů či v době hurikánu Katrina. V nabídce XM Satellite se POTUS ’08 nachází na pozici 130.

Program stanice je vytvářen ve spolupráci se společností C-SPAN. Ta je soukromou neziskovou společností, kterou v roce 1979 založili provozovatelé kabelové televize. Hlavním posláním C-SPAN je zpřístupnit politický proces veřejnosti. Zpravodajsky tak pokrývá důležité události veřejného života. Ať už jde o přenosy ze Senátu či Kongresu nebo zpravodajství ze soudních procesů a další.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .