Únorové promonovinky ve znamení masopustu

radiotv22Faschingszug. Toto německé slovo běžně označuje masopustní průvod, může ale znamenat také masopustní vlak. Radio Ton proto 23. února vypravilo vlak, který projížděl městy, pro která stanice vysílá. Jízdenku nepotřebovali cestující žádnou.I masopust je dobrou inspirací pro pořádání promoakcí. Únor sice přinesl i jiné akce, které jsou naprosto nezávislé na roční době, na masopust ale nezapomněli hned na několika místech.

Masopustní show

Valentýn, začátek jara, Velikonoce, čas dovolených, Vánoce. To všechno promo manageři využijí pro své akce. Zvyk jakým je masopust ale z nějakého důvodu opomíjeli. Teď si na něj vzpomněli v bavorském rádiu Energy München. Na dovře Isarské brány se po dva dny jedlo a pilo. Celodenním programem je provázeli moderátoři ranního vysílání Bene Gutjan a Sabrina. Krom toho byla připravená soutěž o lístky na Robbieho Williamse. Ty si mohli posluchači nachytat v tzv. výherní sprše. To byla taková telefonní budka, ve které proudil vzduch, který unášel vstupenky pryč a soutěžící si musel jednu chytit.
Masopust a karneval

Na masopustní veselí vsadilo i Vogtlandradio. To kromě toho, že se účastnilo velkého karnevalu na Theaterplatzu, hrálo po celý jeden den pouze masopustní hudbu. A protože karneval je dost bláznivým svátkem, byl i celý program různě zpřeházený, aby nic nebylo jako ve všední den.

Masopustní vlak

Faschingszug. Toto německé slovo běžně označuje masopustní průvod, může ale znamenat také masopustní vlak. Radio Ton proto 23. února vypravilo vlak, který projížděl městy, pro která stanice vysílá. Jízdenku nepotřebovali cestující žádnou. Stačilo jen nasednout a jet. O zábavu bylo cestou postaráno. Nechyběli například lidový vypravěči.

Tyto lidové vypravěče si ranní moderátorská dvojice Eric a Servicefee (Servisní víla) pozvala i do svého vysílání. Nejprve jednoho z nejlepších lidových vypravěčů Kurta Motta a pak ještě Ritu Fürstovou. Eric a Servicefee se tak snaží za každou cenou být slavnější než německá superstar Daniel Küblböck, aby vyhráli sázku, o které už byla řeč minule. Viz Lednové promo – Peníze ve vzduchu a kouzelný bankomat

Rok v Austrálii

Chcete si od někoho na jeden rok odpočnout? Stačí ho vykopnout do Austrálie. Jak se to dělá? Člověk, který by chtěl vyhrát jednoroční pracovní prázdniny v Austrálii, si musí najít 4 osoby, které se ho chtějí zbavit. Můžou to být kolegové, kteří chtějí získat místo dotyčného nebo kamarád, který si dělá zálusk na přítelkyni soutěžícího, či brácha, který chce mít na celý rok pokojíček jen pro sebe. O tom, kdo poletí rozhodují posluchači.

Každý týden se vybíral jeden výherce. Celkem byli čtyři. Každého čeká v Austrálii něco trochu jiného. Adriane, posluchačka z oblasti, kde rádio vysílá na frekvenci 100,2, jak se píše na internetu, bude sportovat. Krom toho na ní čeká práce 2 měsíce v hostelu a pak kilometrická banka na 5 000 km, které může projezdit autobusem po celém kontinentně a ještě kurz angličtiny. Kilometrickou banku a kurz angličtiny obsahují všechny čtyři pobyty. Dobrodružný pobyt vyhrál Andreas. I u něj je na internetových stránkách napsáno, že je z oblasti, kde je planet radio slyšitelné na 100,2 FM. Ten si užije shopping v Sydney, party a pak život v divoké přírodě. Pak bude pracovat na velbloudí farmě. A nebude chybět obligátní kurz angličtiny a kilometrická banka. Ještě více pozná život v buši budoucí výherce pobytu kategorie Wildlife. Práci zlatokopa v parku, kde se zlatokopectví předvádí turistům si zas pro změnu užije poslední výherce, na kterého čeká kategorie Styl.

Za teplem na jih

Vzít posluchače v zimě za teplem na jih je stará známá věc. Rádio Main FM si ale vymyslelo nový způsob, jak se k této ceně dopracovat. Pláž a safari a horké slunečné dny čekají na výherce, který devět dní pilně poslouchal ranní vysílání. Moderátorka ranního vysílání Dagmar Klieme si devět dní balila kufr na cestu. Vždy krátce po půl deváté prozradila ve vysílání jednu věc, kterou do něj ukládá. Posluchači si museli dělat poznámky, aby měly přehled, co všechno v kufru je. Platební karta, opalovací krém, digitální foťák, plavky, notebook a další věci. Dagmar Klieme zavolala jednomu z posluchačů, který se před tím přihlásil a zeptal se ho, co všechno je v kufru. Cenou byl týdenní zájezd do Keni pro dvě osoby s ubytováním v pětihvězdičkovém hotelu za 6 tisíc euro.

Starý nápad ale nebvyklý soutěžící

Haló, Hit Radio FFH. Touto větou se hlásili posluchači stanice Hit Radio FFH, kteří chtěli vyhrát minimálně deset tisíc euro. Jedná se o známý formát, kdy se posluchač po zavolání musí ozvat určitým heslem, aby vyhrál. Pokud tak neudělá, výhru nedostane a nevyhraná částka spadne do jackpotu pro další kola. Jednodenním oživením tohoto starého známého formátu byla změna volajících. Místo náhodným lidem volala moderátorka Sarah Neuburg místním celebritám. Například předseda zemské vlády Roland Koch se sice neozval správným heslem, o soutěži ale věděl. Bavič Lars Niedereichholz se ozval správně. Prominentní soutěžící peníze nevyhrávali. O jejich výhru se navýšil jackpot. Niedereichholz ještě přidal dvě vstupenky na své představení. Vanessa z Německo hledá Superstar ještě stihla poděkovat za ty, co jí drží palce. Hudebník Mickie Krause dokonce slíbil, že předělá text jedné ze své písní, aby obsahovala vítězný slogan.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .