Únorové promo – milionová střela a fotka na věčnost

radiotv22Nejaktuálnějším sportovním podnikem je olympiáda, ale Němci žijí i dalším velkým svátkem letošního roku a to fotbalovým mistrovstvím světa. Tím byli posedlí už loni. Na radiu SAW se rozhodli, že uspořádají soutěž, ve které budou vyhrávat jak ti co se fotbalu věnují aktivně, tak i ti, co ho raději sledují jen u televize. Partnerem této akce byl jeden pivovar.

Fotbalové kluby nebo i party nadšenců, které si občas jdou někam zakopat, mohly vyhrát klubové trikoty. Stačilo se jednoduše přihlásit telefonicky (za cenu běžného místního hovoru) nebo přes internet. Každý den se pak losovalo. Manšafty si mohli vybrat i barvu, k dostání byly kompletní dresy červené, bílé, modré, zelené a černé barvy.

Ti co se raději na fotbal jen podívají v televizi a přitom popíjejí lahvové pivo, nepřišli také zkrátka. Pro tyto posluchače připravil pivovar Hasseröder s radiem SAW jednak pivo a také roční předplatné televize Premiere, která nabízí kvalitní přenosy z fotbalu.

Milionová střela

Možnost vykopat si míčem milion nemají jen fotbalisté špičkových klubů, ale i posluchači Hit-Radia Antenne 1. Tato hra se uskutečnila ve sportovní hale, která je jen pár metrů od jednoho ze stadionů, kde se bude hrát fotbalový šampionát. K získání jednoho milionu euro stačilo se jen umět strefit do obyčejné fotbalové branky, kterou je možno koupit v supermarketu. Ta je široká 2,70 m a vysoká 1,80 metrů. Vlevo nahoře a vpravo dole je do ní díra o velikosti 55 cm. Stačilo trefit se do těchto otvorů míčem o průměru 22 cm z devítimetrové vzdálenosti. Třikrát nahoru a třikrát dolů. Nastoupit se tady kromě jednotlivců rozhodly celé oddíly, např. tým DaimlerChrysler Bank, Dobrovolní hasiči z Heimerdingenu a další. Soutěžící byli dokonce i různých národností. Kromě Němců Francouzi, Řekové, Rusové, Italové, Turci nebo hráči z Thajska.

Hit-Radio Antenne 1 je licencovaným partnerem mistrovství světa pro rok 2006 a je jedním z 23 rádií, které má vysílací práva na všech 64 zápasů šampionátu. Hit-Radio Antenne 1 bude mít v hlavním sídle FIFA v Berlíně zařízené vlastní studio, ze kterého bude přinášet zpravodajství o mistrovství. Chybět samozřejmě nebudou ani živé reportáže z jednotlivých stadionů.

Nechte nám našeho moderátora

Malé nedopatření se stalo jednomu moderátorovi stanice Radio PSR. Zmařil jednu povedenou soutěž, když se přeřekl a prozradil řešení jedné slovní hry, kdy je úkolem posluchače správně dokončit větu. Začíná se na deseti tisících euro a pokud nikdo větu neuhodne, další hodinu se výhra zvyšuje o sto euro. Jackpot takto narůstá, dokud někdo větu nedokončí správně. Moderátor Steffen Lukas ale větu bohužel prozradil, když v jackpotu bylo 42 100 euro.

Za tento prohřešek byl Steffen poslán na dovolenou a hra dočasně pozastavena. Poté co se posluchači dozvěděli, že Steffen Lukas byl poslán na dovolenou, začali bombardovat redakci telefonáty a maily, které požadovaly Lukasův návrat. Díky těmto protestům proběhlo jednání mezi programovým šéfem radia PSR a Steffenem Lukasem. Protože Lukas má za sebou devět let dobře odvedené práce, byl zase rychle vrácen zpátky do vysílání.

Zvěčni se pro příští generace

Zvěčnit se možná i pro příští generace můžou všichni obyvatelé Dolního Saska. Stanice ffn si pro ně totiž přichystala speciální social-marketingovou kampaň, která má podle programové ředitelky Iny Tenz pomoct ukázat ffn, jako stanici, která se nebojí ztřeštěných a zábavných akcí a je zároveň neposlouchanější stanicí v celém Dolním Sasku. Jedná se o imageovou kampaň, kde se ffn snaží navodit pocit, že chce poznat každého obyvatele Dolního Saska.

Stanice spustila internetové stránky www.du-bist-Niedersachsen.de, (v překladu ty jsi Dolní Sasko). Každý obyvatel této spolkové země může mailem poslat svoji fotku a ta tady bude zveřejněna. Aby fotky byly trochu utříděné, tak jsou rozdělené podle jednotlivých měst a obcí. K účasti na tomto projektu vyzval posluchače ranní moderátor ffn Franky. Své foto má na stránkách i premiér zemské vlády Christian Wulff.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .