Tep se hudebně proměnil v další Blaník

radiotv22Severočeské Radio Tep vysílající z Teplic se od pondělí 9. září 2002 změnilo v další stanici, jenž využívá současně velmi populární a hlavně prosperující program blaníkovského typu. Do Tepu totiž na jaře letošního roku vstoupili lidé okolo Petra Dvořáka. Místopředsedou představenstva licencované společnosti Rádio Tep a.s. se stal Luděk Hrouda, který je zároveň jednatelem BC Media (Blanik and City Media). Od té doby se začalo spekulovat o přeměně programu hrající pohodový pop 80. a 90. let na rádio, které bude posluchačům nabízet české písničky, které mají rádi.

Celé jaro a léto posluchač připravovanou změnu vůbec neregistroval, neboť Tep do posledního dne, tj. neděle 8. září vysílal podle svého obvyklého playlistu Hrajeme dobře a veškeré připravované změny úzkostlivě tajil. Od pondělního rána však Tep svůj hudební program zásadně změnil. Zvukový obal, moderátoři i jejich pravidelné vysílací časy zůstaly, ale hudba (nosná část stanice) je naprosto odlišná od předchozích dní. Nyní se z rozhlasových reproduktorů linou Nedvědi, Nohavica, Wabi Daněk, Michal Tučný, Věra Špinarová, Peter Nagy, Pavol Habera, Elán, Brontosauři, Dalibor Janda, Petra Janů, Hana Zagorová, Petr Janda, tedy osvědčené hity z vysílání Radia Blaník.

Na rozdíl od multiregionálního Blaníku, který v Ústeckém kraji suverénně vede (77 tisíc posluchačů včera), Tep je samostatným rádiem s podrobným regionálním zpravodajstvím a stejnými rubrikami. Nově však bude podle prvních dnů nového hudebního programu hrát české a slovenské písničky v poměru k zahraniční produkci zhruba 60:40.

Formát Radia Blaník vysílají i řada dalších rádií v Česku. Jde o východočeské Radio OK, jihomoravský Vranov (nově Blaník jižní Morava) nebo brněnský Petrov. V Ústeckém kraji kromě silného Blaníku Sever ovládá Petr Dvořák prostřednictvím své společnosti City Multimedia i Radio Most (ve formátu Radia City).

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .