Srpnové promonovinky – Vypouští se moře na noc?

radiotv22Řada lidí si myslí, že moderátoři dělají svoji práci jen proto, že nic jiného neumí. S tím se rozhodl bojovat moderátor ranní show Po ránu více hudby Radia Nora, které vysílá v německém Kielu. Andreas Schmidt plní každý týden jeden úkol. Cílem jeho snažení je vytvořit legrační situace a ušetřit posluchačům pár mincí nebo bankovek. Od pátku 5. srpna působí Andreas jako myč psů. Psíky bude mýt, mydlit a fénovat u jedné benzínky v Hamburgu. Páníček, který přijede autem, bude mít navíc zdarma i myčku pro svůj vůz. Akce běží celý týden, denně od 12 do 14 hodin. Kde bude Andreas v dalším týdnu a co bude dělat, je překvapení, které se posluchači dozví až z vysílání.

U Rádia Nora a jeho ranního moderátora Andrease Schmidta ještě zůstaneme. Schmidt je totiž v Německu poměrně časté příjmení třeba jako náš Novák nebo Novotný. Všichni Schmidtové, kteří v sobotu 13. srpna dorazí na fotbalový zápas domácího Kielu s amatéry BSC, mají vstup zadarmo. Zápas bude navíc komentovat právě ranní moderátor Andreas Schmidt. Radio Nora se pro tuto sezónu stalo mediálním partnerem kielského klubu KSV Holstein.

Párty na pláži a dětští reportéři

Pobyt na koupališti zpříjemňuje svým posluchačům vídeňské rádio Arabella. (Mateřská stanice stejného názvu a se stejným logem vysílá v bavorském Mnichově). Tým rádia Arabella vyráží každý pátek na některé z velkých koupališť v okolí Vídně, kde se od 14 do 17 hodin stará o dobrou náladu. Nechybí spousta letních hitů, soutěže o ceny a radovánky ve vodě.

I další akce Arabelly se týká koupání. Rádio je totiž partnerem písečné pláže, která leží na břehu Dunaje v centru Vídně. Podobné pláže v centru města už má u nás i Praha a Hradec Králové. Ve Vídni navíc sobotní večer oživí diskotéka Radia Arabella.

A ještě jedna akce této stanice. Nestává se příliš často, aby byla nějaká promoakce zaměřená na děti. Tady je jedna výjimka. Děti ve věku 8 až 12 let mají možnost si na jeden den vyzkoušet práci v rádiu. Do akce Minireporter se můžou děti hlásit emailem, kde mj. uvedou jaké téma by rády zpracovaly pro vysílání.

Velká pařba

Užít si večer jako velká hvězda showbyznysu můžou posluchači mnichovského rádia Energy. Zúčastnit se je jednoduché. Stačí jedna jediná smska. Z došlých zpráv se pak v pátek mezi 12 a 15 hodinou losuje jeden výherce. Toho večer vyzvedne doma limuzína, nabere jeho dalších sedm kamarádů a už se jede. Nejprve do mexické restaurace Los Bandidos. Veškerá konzumace je zdarma. Po vydatné večeři hurá pařit. Limuzína pokračuje do dalších dvou špičkových klubů. Koktejly a drinky opět zadarmo. A až párty skončí, tak limuzína zaveze účastníky v závislosti na jejich stavu domů.

BigFM ve Stuttgartu připravilo soutěž, ve které se budou posluchači cítit možná trochu jako paparazzi. BigFM paparazzo Maurizio je denně na lovu. Mezi Kolínem nad Rýnem a Ulmem někoho vyfotí a jeho fotku umístí na internetové stránky rádia. Tam si každý může plakát s fotkou, nápisem Wanted a upozorněním, že odměna za dopadení dotyčného je 500 euro prohlédnout. Komu se podaří vyfoceného člověka najít a do 16 hodin dotáhnout k telefonu, dostane na ruku 500 euro. Právě s tou podmínkou, dostat onoho dotyčného k telefonu je problém. Na fotce se objevují lidé, které sice poznají desítky nebo stovky lidí z řad kolegů, sousedů a přátel. Dotyčný ale může rozhovor v éteru jednoduše odmítnout a výhra tak propadá. Podobnou akci nedávno rozjely i jedny východočeské regionální noviny. Tam se každý týden objevuje fotka lidí z ulice. Pokud se osoba, která je na fotce zakroužkovaná přihlásí, obdrží cenu.

Test národa

Prvního srpna odstartoval na vlnách kielského R.SH jakýsi test národa. Tím si může projít každý na internetových stránkách rádia. Podle PSČ se pak výsledky započítávají do průměru jednotlivých měst. Teď (stav 3.8. 2005) vede městečko Flensburg známe především řidičům. Právě ve Flensburgu je kartotéka, kde se zaznamenávají jejich trestné body. Průměrné IQ je tady 115. Další čtyři města mají 114. Dalších osm 113 a poslední Lübeck má 112. S IQ testem rádio přichází v tuto dobu ne proto, aby si školáci přes prázdniny potrápili mozkové závity, ale jako reakce na PISA test, ve kterém se nedávno na obrazovkách veřejnoprávní ARD porovnávala inteligence jednotlivých spolkových zemí.

R.SH ještě navíc sbírá vtipné a zajímavé hlášky dětí. Ty můžou rodiče posílat přes jednoduchý formulář umístěný na webu stanice. Kromě kontaktních údajů sem napíšou onu hlášku a nějaký popis okolností, kdy dítě svůj výrok vyslovilo. Autentičtější by asi bylo, kdyby tyto příběhy posluchači volali na záznamník. Tak tomu není, takže ty nejlepší přednese vždy v 6.15 a v 9.40 ve svém vysílání ranní moderátor. Na stránkách rádia láká na účast v této anketě jeden podařený výrok. Ten zní: Zůstává v moři voda přes noc nebo ho večer vypouštějí?

Melodie na mobil zdarma

Melodie na mobil zdarma nabízí Siemens a Antenne Bayern. Hudba, kterou je možné stáhnout buďto z webu rádia nebo Siemensu a pak po kabelu, přes paměťovou kartu nebo přes bluetooth do telefonu případně přímo na telefon přes GPRS, je osvobozená od všech poplatků. Jedná se totiž o nahrávky začínajících kapel, kterým tak Antenne Bayern ve spolupráci s výrobcem mobilních telefonů vytvořily platformu, kde se můžou prosadit. Nabídka je pestrá. Obsahuje rock, dance, pop, nezávislou hudbu a další.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .