Sólo Ireny Budweiserové ve studiu 1 Českého rozhlasu Ostrava

radiotv22Koncert Ireny Budweiserové, který ostravské rozhlasové studio přinese svým posluchačům také v přímém přenosu 2.dubna od 18:00 hodiny, poskytne jedinečný umělecký zážitek.

Irenu Budweiserovou mnozí znají především se souboru Spirituál Kvintet. Patří k našim nejvýraznějším zpěvačkám a to díky svému nádhernému hlasu s „černým nádechem“. Svůj muzikantský talent prezentuje hlavně na svých sólových albech s vlastní autorskou tvorbou. „Někdy si připadám jako pták“ – tak se jmenuje její nové sólové CD. Album vydalo nakladatelství Indies records na podzim roku 2003, po neméně zdařilém albu „Korýši času“ z roku 2000. Na nové desce, kde si Irena napsala čtrnáct písní z patnácti, se prolíná směs folku, jazzu, blues, šansonu i rocku. Texty Irena napsala spolu s dalšími autory, např. Františkem Novotným, Pepou Streichlem, Barbarou Ježkovou, Alenou Binderovou nebo Jiřím Batelkou. Jak pestré je žánrově album, tak je pestrý i zpěv Ireny Budweiserové. Od šepotu k jazzovému frázování, od scatu až k chraplavému zpěvu.
Její doprovodná skupina „Fade In“, která nechává Ireně dostatečný prostor pro její zpěv, se představí ve složení: Vít Fiala na kontrabas, Miroslav Linka a Jaroslav Šindler na kytary.

Český rozhlas Ostrava tento koncert odvysílá 2.4. od 18:00 hodiny na známých frekvencích: 107,3 * 105,3 * 102,6 * 99,0,* 95,5 * 89,5 MHz.

Energii koncertu dodává Severomoravská energetika – partner kultury Moravskoslezského kraje.

Daniel Martínek

Marketing Českého rozhlasu Ostrava

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .