Sledovanost 45/2007: Na úkor Novy rostli všichni, včetně Primy

Nova nedokázala zopakovat skvělý výsledek z předcházejícího víkendu a její share poklesl. Po šesti týdnech si v podílu na sledovanosti polepšila Prima. Nově chyběly především 2 miliony diváků, které před týdnem zhlédly Účastníky zájezdu, v neděli se zase projevil konec show Vem si mě! Především víkendový propad sledovanosti tak způsobil pokles sharu Novy ve prospěch prakticky všech konkurentů.

Podíl Novy na celodenní sledovanosti se nad úrovní 40% udržel jen jeden týden a opět pod ni klesl. Přispěl k tomu relativní neúspěch víkendových pořadů, které si vedly o poznání hůře než pořady uváděné v předcházejícím týdnu či ty konkurenční z aktuálního týdne. Chyběly především 2 miliony diváků, které před týdnem zhlédly Účastníky zájezdu, v neděli se zase projevil konec show Vem si mě! Především víkendový propad sledovanosti tak způsobil pokles sharu Novy ve prospěch prakticky všech konkurentů.

Zkušenost, že sázet na nové české filmy se vyplácí, si potvrdila i Česká televize. Film Doblba! zhlédlo na ČT1 v neděli večer 1,6 mil. diváků. O něco víc diváků než před týdnem přilákala v sobotu večer taneční show StarDance … když hvězdy tančí.

Prima TV zastavila svůj pokles a její share po šesti týdnech mírně vzrostl. Zdá se, že zafungovalo posunutí začátku 1. zpráv, Primě se navíc opět dařilo v neděli večer. Na další pokles to tak v tuto chvíli již nevypadá, spíše se dá očekávat mírný růst, zvláště když konkurence žádné převratné novinky na nejbližší období nechystá.

Část z podílu TV Nova si ukrojily i menší televizní stanice, které jsou v tv metrovém měření společnosti Mediaresearch souhrnně sledovány jako Ostatní. Jejich share v prime timu se zvýšil z 8,45% na 8,65%. Jejich podíl na celodenní sledovanosti zůstal beze změny na hodnotě 11,59%.

Slabší víkend stlačil share Novy zpátky pod 40%
Nově se minulý týden nepodařilo navázat na úspěch předcházejícího víkendu, kdy český film v sobotu večer zaujal 2,1 mil. diváků a poslední díl svatební reality show přilákal 1,6 mil. diváků. Nyní v sobotu usedlo k československému Testu národa „jen“ 1,5 mil. diváků a v neděli k Maxi Clever 1,2 mil. diváků. Víkendový výpadek sledovanosti se pak projevil i v celkových týdenních výsledcích – podíl Novy na celodenní sledovanosti poklesl ze 40.3% na 38,37% a share v prime timu se snížil ze 45,57% na 42,7%. Na druhou stranu tradiční pořady a seriály si nevedly vůbec špatně. Mírně si polepšily Víkend (1,5 mil. diváků) a Občanské judo (1,4 mi. diváků), obvyklé množství diváků přilákaly i TV seriály: Pojišťovna štěstí (1,9 mil. a 1,8 mil. diváků), Ulice (všechny díly 1,2 mi. diváků), Ordinace v růžové zahradě (oba díly  2,1 diváků), Kriminálka Las Vegas (1,3 mil.diváků), Kriminálka Miami (1,2 mil. diváků), Dr. House (1,1 mil. diváků), Ztraceni (1 mil. diváků) a Útěk z vězení (700 tis.diváků). Americký film Pearl Harbor v silné páteční konkurenci přilákal jen 1,1 mil. diváků. Nejsledovanějším pořadem českých obrazovek bylo nedělní vydání Televizních novin (2,8 mil. diváků).

I na ČT1 se novým českým filmům daří
Stejně jako Nova v předcházejícím týdnu, uspěl nyní s českým filmem v prime timu i kanál ČT1. Doblba! zhlédlo v neděli večer solidních 1,6 mil. diváků. Mírně si polepšila sobotní taneční show StarDance … když hvězdy tančí (1,5 mil. diváků). Jinak se minulý týden na ČT1 odvíjel v pozvolném „veřejnoprávním“ tempu a většina klíčových pořadů dosáhla svých tradičních hodnot sledovanosti: Četnické humoresky (2 mil. diváků), Pošta pro tebe (1,1 mil. diváků), 13. komnata (1,1 mil. diváků), Uvolněte se, prosím (1,1 mil. diváků), Všechnopárty (900 tis. diváků), Na cestě (800 tis. diváků) a Hraběnky (700 tis. diváků). Především díky víkendovému zaváhání Novy se podíl ČT1 na celodenní sledovanosti mírně zvýšil z 23,29% na 23,4% a share v prime timu povyrostl z 25,63% na 26,02%.

Prima TV: Po šesti týdnech poklesu konečně růst
Primě se podařilo zastavit více než měsíc trvající propad sharu. Po šesti týdnech tak podíl Primy vzrostl ze 17,75% na 18,07% a její share v prime timu se zvýšil z 15,37% na 15,5%. Vysokou úroveň sledovanosti si po posunutí svého začátku drží 1. zprávy (nejsledovanější vydání 900 tis. diváků), daří se i oběma nedělním prime timovým pořadům Ber nebo neber! (1 mil. diváků) a Hádej, kdo jsem! (1 mil. diváků). V neděli odpoledne (!) si na starší český film Anděl na horách udělalo čas 900 tis. diváků. Sledovanost obou seriálů Primy – Letiště (oba díly 700 tis. diváků) a Velmi křehké vztahy (oba díly 1 mil. diváků) byla ještě před pár týdny o pár set tis. diváků výš.

Není radno zatracovat fotbal na ČT2
Právě takový vzkaz poslal všem pochybovačům kanál ČT2. Přenos zápasu fotbalové Ligy mistrů mezi Slavií a Arsenalem (600 tis. diváků) se zde stal nejsledovanějším pořadem uplynulého týdne. Jen těsně za ním skončil zdejší lídr žebříčků sledovanosti seriál Souboj vojevůdců (600 tis. diváků). Půl milion diváků si našel čas na pondělní Osudové okamžiky. Druhý program České televize si tentokrát polepšil, když jeho podíl na celodenní sledovanosti vzrostl z 7,07% na 8,57% a share v prime timu vyskočil z 4,98% na 7,13%.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .