Sirius s rekordním nárůstem předplatitelů a poprvé v černých číslech

Americká společnost Sirius Satellite Radio oznámila ve středu rekordní nárůst předplatitelů v uplynulém roce. Společnost rovněž informovala, že poslední čtvrtletí loňského roku bylo prvním, kdy její volné cash-flow dosáhlo kladných hodnot.

Sirius Satelite Radio, americká společnost provozující satelitní platformu placeného rádia, zaznamenala v minulém roce rekordní nárůst předplatitelů. Jestliže na konci roku 2005 jich firma měla 3,317 mil., na konci roku 2006 jich bylo již 6,024 mil. Rekordní přírůstek 2,7 nových zákazníků znamená meziroční nárůst o 82%.
Společnost rovněž oznámila, že ve čtvrtém čtvrtletí roku 2006 vykázala kladné volné cash-flow, což bylo v historii společnosti vůbec poprvé.

Sirius Satelite Radio nabízí svým posluchačům více než 130 rozhlasových stanic, z toho zhruba 69 hudebních. Vysílání je striktně bez reklamy, provoz je financován čistě z poplatků vybraných od posluchačů. Měsíční poplatek činí 12,95 USD pro příjem prostřednictvím speciálních rozhlasových přístrojů či on-line. V nabídce společnosti je nyní již několik desítek přístrojů pro automobily, domácnost, či osobních přenosných zařízení.
Signál stanic je šířen prostřednictvím 3 satelitů umístěných nad územím Spojených států a Kanady. V městských aglomeracích, kde může být kvůli rušení signál slabší, jsou umístěny dokrývače.
Společnost byla založena v roce 1990 jako Satellite CD Radio. Dnes sídlí v New Yorku v Rockefellerově centru a zaměstnává více než 600 zaměstnanců. Vedle více než 69 hudebních kanálů nabízí rovněž celou řadu stanic s mluveným slovem. Jedná se o různé zpravodajské, sportovní či zábavné stanice. Velkým lákadlem pro posluchače je Howard Stern, který exkluzivně na Siriu vysílá svoji slavnou Howard Stern Show.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .