Rotationsverbot: Zastavte vymývání mozků!

radiotv22Nejen česká rádia mají oblibu v opakování některých hitů stále dokola a to i několikrát za den. DJ´s Sebastian Nohn a Gerd Hoeschen už mají opakování písniček v německých rádiích plné zuby. Požadují proto zavedení kvót, které by jejich opakování zabránily. Jejich návrh ale u politiků nevzbudil příliš velký zájem a tak se Nohn s Hoeschenem snaží alespoň vyvolat diskuzi. Založili stránku www.rotationsverbot.de, na které můžou návštěvníci hlasovat, které rádio je nejvíc štve tím, že mele pořád to samé. Stránka má i zajímavý slogan a to: Zastavte vymývání mozků v médiích.

Hitparádu prudičů v současnosti vede stuttgartská veřejnoprávní SWR3, těsně za ní je dolnosaské Radio FFN a na třetí příčce figuruje Eins Live z Kolína nad Rýnem. Špatně si nevede ani 89.0 RTL radio, které je v jednom z článků nazváno profesionálem rotace.

Podle deníku Spiegel navštěvuje server denně asi 500 uživatelů. Autorům serveru dává za pravdu i zkušený moderátor, který teď vyučuje na Rozhlasové akademii v Dortmundu, Patrick Lynen. Ten kritizuje sešněrovanost formátů, která brání moderátorům v projevení své osobnosti a umožňuje servírovat jen omezenou nabídku hudby.

Jako DJ´s se snaží oba autoři projektu dát šanci novým a neznámým talentům. Kladou si otázku, zda by se dnes dokázali prosadit jako nováčci třeba David Bowie, Bob Dylan nebo Marvin Gaye. Každý týden dostávají hromady kompaktů s demonahrávkami neznámých umělců, které se snaží promovat alespoň na svých diskotékách. I když i u nás se určitě najdou podobní DJ´s, rozhodně stojí výzva Rotationsverbot za úvahu.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .