Říjnové promonovinky – nezadaný moderátor a uprchlík

radiotv22Lidé z rádia jsou pro některé posluchače osobnostmi podobně jako tváře známé z televize a ze světa šoubyznysu vůbec. A k tomu patří i mylná představa, že nemají nouzi o partnery/ky. Že ale nalézt lásku je problém i pro hvězdu ranního vysílání takové stanice jako je rakouský Kronehit, dokazuje případ Meinrada Knappa. Ten je totiž stále sám. Na radu své kolegyně Danieli Linzer, která s ním provází posluchače ranním vysíláním, se rozhodl využít internetovou seznamku. Do ní (konkrétně jde o bussiline.at) se přihlásil 21. října.

Zatímco pro běžného uživatele je takové vytvoření si profilu záležitostí na zhruba deset minut, Meinradu Knappovi to trvá několik dní. Pomáhají mu totiž posluchači. Ti museli vymyslet přezdívku (vybrali Womanizer31), pak pomáhali s volbou vhodné fotky. Jeden den v ranním vysílání radili Meinradu, co napsat do kolonek o zálibách v sexu. Vyplňování je možné sledovat v ranním vysílání a samozřejmě také na internetu. V dalším týdnu si moderátor vybere jednu ženu, se kterou pak půjde na rande. A jaká že je jeho vysněná žena? „Nemám žádnou určitou představu o mé ženě snů. Důležité je, aby ráda cestovala a zajímala se o kulturu,“ řekl Meinrad Knapp.

Oběd s třemi chody až do práce

Různé svačiny nebo snídaně či odpolední pivko do práce už tady bylo. Německé Radio 7 si ale vymyslelo něco náročnějšího. Vítězovi, tedy vítěznému pracovnímu kolektivu, přiveze cateringový tým Radia 7 na polední pauzu pořádný oběd, servírovaný jako v několika hvězdičkovém hotelu. Žádný hamburger ze stánku odvedle nebo houska se salámem z řeznictví za rohem ale pořádný oběd. Ten uvaří profesionální kuchař, který dorazí na místo se svými pomocníky, reportérem a vším potřebným. Přiveze si tedy hrnce, pánve, misky i příbory, vařič, maso, zeleninu i koření.

Celému osazenstvu připraví oběd o třech chodech. Polévka, jídlo a salát nebo desert. Jediné co musí obstarat soutěžící je zásuvka s elektrickým proudem a dostatek hladových strávníků.

Náměstí Beatles

Vedle Liverpoolu patří mezi města spojená s legendárními Beatles i Hamburg. Zatímco v Liverpoolu pojmenovali po slavné kapele ulice, náměstí a dokonce i letiště, v Hamburgu působení slavných brouků nepřipomíná vůbec nic. To se ale už brzy změní. Díky iniciativě rádia Oldie 95 bude mít hanzovní město Beatlesplatz.

O vytvoření náměstí této skupině se v Oldie 95 pokoušeli už od roku 2001. Teprve teď bylo oficiálně rozhodnuto o vzniku náměstí pojmenovaném po Beatles. Na něm bude stát sousoší členů kapely. Podstavec bude připomínat gramofonovou desku. I v tom má prsty Oldie 95. Každý kdo chce si může koupit certifikát, kterým přispěje na stavbu tohoto sousoší. Je to podobné, jako když se vydávají certifikáty například těm, kdo přispějí na novou oponu v divadle. Každý si může koupit certifikát za deset euro. Významné osobnosti hamburské scény samozřejmě kupují certifikáty v mnohem větší hodnotě.

Uprchlík

V soutěži rádia bigFM, které stále přichází s novými nápady, jde tentokrát o hrátky s mafií. Kemal Goga (23) vyhrál při jedné ilegální hře 100 tisíc euro. O tom se ale dozvěděla spousta závistivců a hlavně mafie, která mu jde po krku. On je teď proto na útěku a snaží se nepoctivě vydělaných peněz zbavit. Rádio zatím nikdo nenapadl kvůli rasismu, ačkoliv gangstera představuje Kemal, tedy člověk s jasně tureckým jménem.

Soutěžící mají možnost získat část z oněch 100 tisíc euro, které Kemalovi stěžují život. První možností je určit místo, kde se právě nachází. Stačí se jen podívat na internet, kde je na mapě místo jeho pobytu označeno. Nevýhodou GPS ale je, že v tomto případě má odchylku 5 kilometrů. Kdo si tipne správně, dostane finanční odměnu.

Druhá možnost jak si přivydělat je následující. Kemal popíše místo na kterém se nachází. Kdo ho vypátrá, přijede za ním a sveze ho na další místo (stane se tedy jeho komplicem a bere tak na sebe riziko), dostane odměnu, která je ale vyšší než v prvním případě.

Návrat ztracené dcery

Tak by se dal nazvat návrat moderátorky ranní show stanice bigFM Carmen Burger. Toto už není případ vymyšlené promoakce, ale ukázka toho, jak se dá indispozice oblíbeného moderátora šikovně a vtipně prodat, i když ve skutečnosti jde o vážnou věc.

Devětadvacetiletá moderátorka se po návratu z Říma potýkala s chrapotem a bolestmi při mluvení. Lékař z ušního, nosního, krčního stejně jako její hlasová trenérka se obávaly toho nejhoršího. A to sice ztráty hlasu. Díky antibiotikům, klidu v posteli a několikadennímu nemluvení se podařilo Carmen uzdravit a ta se opět vrátila do práce.

Posluchači se samozřejmě pravý důvod její absence dozvěděli a oblíbené moderátorce posílali pohledy a dopisy. Uzdravení jí přáli i kolegové z vysílání, kteří ale vtipkovali, že teď mají ve studiu alespoň více místa.

Rekordní jackpot u tajemného zvuku

Soutěž tajemný zvuk určitě všichni znáte, takže není potřeba ji představovat. Radio Hamburg ale vytvořilo rekord v částce, na jakou se vyšplhal jackpot této hry. Na neuvěřitelných 164 600 euro. Co vytvořilo zvuk, který mohli posluchači slyšet denně ve vysílání, uhodla osmatřicetiletá posluchačka Katharina Giese. Jako vítězku takové sumy ji do studia dopraví limuzína, úspěšná tipující usedne na trůn v proskleném studiu, kde jí budou palmovými listy ovívat dva pikolíci a moderátor Martin Baum jí předá šek na vítěznou částku.
A jaký zvuk se to snažili posluchači tak dlouho marně uhodnout. Od prvního září až do desátého září tipovali všechno možné. Ale bylo otevírání ruské matriošky.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .