Reklamní síť CZ Radia už nemá žádná rádia

radiotv22Mediazastupitelství CZ Radia, které vzniklo teprve před dvěma měsíci, nebude nadále zastupovat žádnou rozhlasovou stanici. Tři rádia Hey totiž podepsala exkluzivní smlouvu s konkurenční MMS, která tak posílila své vedoucí postavení na trhu. Serveru RadioTV to potvrdil ředitel CZ Radia Jiří Lichý.

Lichý: Chceme se věnovat Galaxii Sport

Podle Lichého hovořilo pro tento krok několik důvodů. „Největší důvod jsou samozřejmě finance. Druhý důvod, je náš cíl maximálně se věnovat prodeji Galaxie sport. Nicméně to neznamená, že by jsme se vzdali působení v rádiích do budoucna.“ V současnosti tedy CZ Radia zastupuje pouze kabelovou a satelitní televizi Galaxie sport a na rozhlasovém trhu se nijak neangažuje.

Přitom v dubnovém rozhovoru Lichý neskrýval své ambice a jako největší úkol vytýčil vybudování celoplošné sítě rádií. „Nemáme přesně určený počet rádií, ale každopádně máme ambice stát se jedním z nejvýznamnějších hráčů na rozhlasovém poli,“ prohlásil tehdy.

MMS upevňuje své vedení

V tuto chvíli nelze říct, o kolik se MMS zvýší podíl na trhu, který podle posledního Mediaprojektu činil 36.4 procenta. Poslechovost rádií Hey Ostrava, Brno a Praha totiž v únorovém výstupu zveřejněna nebyla a první čísla se tak objeví až počátkem srpna. Je ale velmi pravděpodobné, že MMS náskok před konkurenční RRM, který byl v únoru 6 procentních bodů, ještě o něco vzroste.

Společnost CZ Radia, s.r.o. patří do sítě GES Media Holding, rádia Hey vlastní společnosti Fajront BS (Ostrava a Opava), Star Promotion (Brno) a Czech Radio Praha (Praha), které jsou různými způsoby tajké napojeny na GES Media Holding.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .