Regina Praha metropolitním rádiem

radiotv221ČRo Regina Praha měla 2. září tiskovou konferenci, kde bylo oficiálně oznámeno, že od září má stanice změnu zaměření pouze na hlavní město. ČRo Regina Praha již nevysílá pro střední Čechy, ale pouze pro Prahu, chce být pravým …ČRo Regina Praha měla 2. září tiskovou konferenci, kde bylo oficiálně oznámeno, že od září má stanice změnu zaměření pouze na hlavní město. ČRo Regina Praha již nevysílá pro střední Čechy, ale pouze pro Prahu, chce být pravým metropolitním rádiem, jaká fungují i jinde v Evropě.

Změna zaměření programu ale neproběhla naráz od nějakého data, ale docházelo k ní postupně již od začátku letošního roku. Hlavním důvodem změny zaměření je to, že tento program vysílá pouze přes vysílač Žižkov na 92.6 MHz(ten pokrývá Prahu) a Cukrák na 100.7 MHz, který ale není slyšet v celých středních Čechách, neboť nevysílá plným
výkonem, ale z náhradní antény.

ČRo Regina vysílá zprávy nejen z Prahy a okresů Praha západ a východ, ale také pro blízké Kladno, které je s
Prahou značně svázáno a o víkendech také pro oblasti, kam jezdí na chalupy obyvatelé hlavního města (např. Kouřimsko).

Výsledky výzkumů ukázaly, že obyvatelé Prahy mají daleko větší zájem o zpravodajství, než obyvatelé středních Čech a tomu se přizpůsobil program. Přibyly zpravodajské relace Metropolitní denik, který se vysílá v 11.00 a Metropolitní podvečerník v 16.30 hod. Do budoucna se chystají další drobné změny programu a na příští rok rozšíření vysílání do půlnoci (nyní vysílá Regina od 5.00 do 20.00 hod).

Pro střední Čechy začínají postupně vysílat okolní regionální studia ČRo, např. pro východní okresy (Nymburk, Kolín) to bude ČRo Hradec Králové, pro Příbram a Sedlčany zase ČRo České Budějovice a podobně, v okrajových okresech jsou lépe slyšitelná než ČRo Regina Praha.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .