Ráno na rádiu … North Music

radiotv222Ejhle! Stáčí přesídlit na kopec a co nového toho člověk, pardon, Q. uslyší! Docela mi je těch v údolí líto. A trochu závidím ústečákům, protože ti, předpokládám, slyší rádio North Music všude.

Radio North Music

Datum: 12.11. 2001

Čas: 6:10 – 7:10

Ejhle! Stáčí přesídlit na kopec a co nového toho člověk, pardon, Q. uslyší! Docela mi je těch v údolí líto. A trochu závidím ústečákům, protože ti, předpokládám, slyší rádio North Music všude. Absolvoval jsem Ranní budík tohoto rádia a bylo to probuzení skutečně plné života, jak praví jeden slogan této stanice.

Moderování

Dvojice hlasově sympatických mladých mužů – příjemně k sobě kontrastují, Pavel Hájek (moderátor) má hlas trošku hlubší a hrubší, občas se sklonem k pouťovému vyvolávání (v soutěži: óóótáááázečky, soutěěěěž), ale jinak se evidentně krotí a tak zní příjemně mužně. David Bílský (zprávař) měl na starosti zpravodajství, četl svižně, s intonací a důrazy na správných místech, lehce. A oba za celou hodinu bez jediného breptu! Klobouk dolů, to se hned tak neslyší.

Pavel Hájek se nepouštěl do dlouhých a nevyzkoušených projevů, vesměs připomínal, kolik je hodin, anoncoval další písničky – velmi srozumitelně, snad tentokrát v názvech nebudu mít tolik chyb. Horoskopy v 6.38 byly stručné a vtipné, rovněž v soutěži s posluchačkou Petrou nekonverzoval více než bylo nezbytně nutné aby nespadl řemen. Jediná věc mi byla divná, že od vyhlášení otázky do rozhovoru s Petrou uplynuly dvě písničky a přitom byla první volající – to si to CD skoro zaplatila v telefonních poplatcích, ne?

David Bílský se skutečně činil: V 6.15 čtení z deníků regionu, stručně z každého jedna věta a celé podbarveno jingly a názvy deníků – udělané se zájmem, ne jen „nějaké čtení z novin“. Řekl bych že to čtení bylo lepší než deníky samotné… V 6.23 zprávy: Usáma, hodnocení EU, Den veteránů, Technické služby v pohotovosti a sport. Slušná kombinace místního a světového. Po zprávách reklamy a celé to vyšlo až do půl, což je na ráno docela dost a hned dopravní servis – ten měl na starosti moderátor a podstatné věci v dopravě na severu Čech zmínil. Moderátor četl i předpověď počasí na nejbližší dvě hodiny, což je zajímavá a neobvyklá věc, asi to zvyšuje ranní sledovanost. V 6.52 další zprávy, uvedené jinglem a s headliny a počasím na začátku. Následovalo: DP Ústí versus Úřad na ochranu os. údajů, kůň žral odpadky z popelnice, havárie mikrobusu, Usáma a antrax, nakonec sport. Dobrý dojem z prvních zpráv tedy i zde vydržel, hlavně ten kůň mě pobavil.

Hudba

Jen dvě tuzemské písničky (Wanastovky a Mig 21), ale nějak mi to nevadilo – česky hraje spousta rádií a tady to sedlo i k názvu rádia. Muzika vesměs ve správném poměru mezi rytmem a melodií, žádný vyslovený cajdák, jen pár volnějších věcí, ale naopak i několik rychlých záležitostí na ranní povzbuzení. Avíza na muziku docela často, což je dobře a hlavně – nebyla to avíza na písničku, která zazní až na konci hodiny, kdy už člověk zapomene, že mu něco takového oznamovali. Tak co se hrálo ze zahraničí (uvedeny názvy nebo interpreti nebo obé, zde se mohou vyřádit moji kritici): Fats and Small: Change, Destiny´s Child: Survive, Garbage: Heaven is a half-pie, Natalie Imbrughlia: That Day, ATC: I´m in Heaven, Orange Blue: She´s got a …

Obal

Jingly prakticky neustále a pokaždé – už jsem chválil provedení regionálních deníků, dobrý nápad byl i předěl v reklamách: Další hudba za chvíli, Pavel Hájek svou identifikaci použil jen jednou během celé hodiny, pěkně vypadal začátek zpráv s časem a sloganem. Slogan R.N.M. – rádio plné života skutečně nelže, právě tak jako název celého rána: Budík R.N.M. O upoutávkách na muziku jsem už psal, dobré byly i upoutávky na pořady – odpolední jízdu a Casino soutěž. Jingle s frekvencemi byl trošku didaktický, ale zase si to pamatuji. Mluví se co dvě písničky, mezi ostatními dvěmi je předěl.

Reklama

Byly tři reklamní bloky, obsahovaly reklamy jak celostátní, tak i vysloveně místní, odděleny jasně a přehledně.

Závěr: Tohle rádio se nových vetřelců v regionu bát nemusí, své posluchače má vychovány na vysoký rozhlasový standard. A jak tedy u mě radio North Music dopadlo? (1 je nejhorší a 5 je nejlepší)

  1. Moderování – 5
  2. Muzika – 3
  3. Redakce – 4
  4. Reklama a obal – 4

Celkové hodnocení: 4.00 bodů

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .