Ranní moderátoři Rock Antenne zachraňují papeže

Éra rozhlasových her se možná vrací. Namísto desítky minut dlouhých adaptací, které nabízí veřejnoprávní rozhlas, se německá komerční rádia soustředí na krátké, ale vtipné a napínavé příběhy. Už jsme o nich také informovali. Tady je další seriál z produkce komerčního rádia.

Po loňském úspěchu kriminálního seriálu Im Namen der Roses se na Rock Antenne objevil další napínavý seriál. Ve dvacetidílné detektivce Rocktopussy vyšetřoval ranní moderátor Rock Antenne Barny Barnsteiner jako Barny Bond Bondsteiner a Christian Lisch jako Bondboy EisPi. Seriál se rozeběhl 4. září a posluchači ho mohli slyšet každý den od pondělí do pátku vždy v ranním vysílání s Barnym Frühschicht – Ranní směna, která začíná v šest hodin.

V seriálu šlo o únos velice důležité osoby. Před tím, než se seriál začal vysílat tvůrci ani neprozradili, jak důležité. Pro inspiraci ale nešli daleko. Rock Antenne vysílá v Bavorsku a i tato osoba pochází z Bavorska. Nešlo ale o ledajaké únosce nýbrž o tajemné síly a tak tento příběh vlastně začíná už před šesti tisíci lety. V upoutávkách se na tento fakt poukazovalo s vtipem. Posluchač byl lákán na to, že agenti Bond Bondsteiner a EisPi musí odhalit záhadu z doby, kdy ještě dávno neexistovala daň z přidané hodnoty, benzín nestál nic a na světě ještě nebyla ani Angela Merkelová.

Teprve, když seriál začal, dozvěděli se jeho posluchači, že osobou, která má být unesena, je sám papež. Aby se příběh trochu zamotal, tak ho zamotá půvabná Francouzska Klara Loft, kterou potká na cestě kolem světa Barny Bond Bondsteiner. Na seriál navazovala každý den soutěžní otázka. Ten kdo si nejpřesněji tipnul, jak se bude seriál dál vyvíjet, mohl vyhrát denní prémii. Na konec padla jedna hodně “těžká“ otázka. Ta byla uchovávána po celou dobu v tajnosti. Hlavní cenu vyhrál ten, kdo řekl, kolik dílů seriál měl. Že jich je dvacet správně určil Xaver Mayr z Freienriedu. Ten nepropásl ani jeden díl, správnou odpověď nechal na záznamníku. Když mu moderátorka Sabine Altena volala zpátky, zachytila ho zrovna na poli při sklízení kukuřice. Xaver vyhrál pro sebe a svých sto přátel exkluzivní promítání nové bondovky Casino Royale v augsburském Cinestaru s následným rautem.

Seriál psal tým kreativců přímo z rádia. Autory byli jmenovitě Uli Reisch, Hartmut Grawe a Christian Lisch, který si v seriálu také zahrál a zároveň ho produkoval. Že se dílo líbilo dokládají i příspěvky v diskusním fóru na stránkách rádia. Fred z Mnichova tady naspal: Vyřiďte prosím  vypravěčovi z Rocktopussy, že má příště svoje příběhy vyprávět na CD, aby byly dostupný pro každýho. A aby se nikdo nemusel rozčilovat, když jeden díl nestihne. To znamená: Vaše hry jsou špica. Prosím vydat na CD.  Peter Mauer z Regensburgu by zas chtěl jednotlivé díly mít ke stažení na internetu, aby si je mohl pustit víckrát.

Rozhlasové hry jsou ale zatím spíš doménou veřejnoprávního rozhlasu. ARD pořádá začátkem listopadu Dny rozhlasové hry. Při nich se bude udílet řada cen tvůrcům dramatické tvorby na rozhlasových vlnách. V kategorii dětských her dostane ocenění příběh Na arše v osm, který humornou formou zpracovává biblické téma Noemovi archy. Vítěz dostane 5 000 euro.  Na Dnech rozhlasové hry se sice Rocktopussy oceňovat nebude. Program ale bude zajímavý, takže se sem příští týden podíváme.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .