Radiožurnál vysílá poprvé zvláštní dopravní zpravodajství pro Prahu.

radiotv22Český rozhlas 1 – Radiožurnál vysílá historicky poprvé zvláštní dopravní zpravodajství Zelené vlny pro hlavní město Prahu.

Po dobu summitu NATO od 20. do 22. listopadu jsou pravidelné relace Zelené vlny od 6:30 do 20:30 hod. „vždy v půl“ vysílány odděleně z pražského vysílače ČRo 1 – Radiožurnálu 94.6 FM a na zbytku vysílačů ČRo 1 po celé republice. Kromě těchto pravidelných relací vstupuje v případě naléhavosti Zelená vlna do vysílání kdykoliv, okamžitě, v tzv. mimořádných relacích.

Zpravodajství Zelené vlny pro Prahu připravují redaktoři ČRo 1 – Radiožurnálu přímo v krizovém štábu magistrátu. Zelená vlna pro mimopražské vysílače je nadále vysílána ze společného dopravního střediska Českého rozhlasu a ABA.
Český rozhlas 1 – Radiožurnál se snaží pomoci řidičům, kteří musí i v době summitu NATO cestovat po území hl. m. Prahy, a nabízí jim aktuální informace o situaci v pražské dopravě. Zároveň si ČRo 1 – Radiožurnál uvědomuje, že podrobné informace o provozu v Praze by byly pro mimopražské řidiče nadbytečné.

Zkušenosti, které Český rozhlas 1 – Radiožurnál získá odděleným vysíláním Zelené vlny, budou využity i v budoucnu, kdy by se zvláštní dopravní zpravodajství pro Prahu mělo objevovat v programu ČRo 1 – Radiožurnálu pravidelně.

Petra Sklenaříková

ČRo 1 – Radiožurnál

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .