Radiožurnál upravil své vysílání

Od soboty 15. března mohli posluchači ČRo 1 – Radiožurnálu zaznamenat některé změny v jeho vysílání. Ve velké míře jde o přesuny pořadů v čase a týkají se hlavně večerních a nočních hodin. Objeví se také nový pořad s Janou Klusákovou jako moderátorkou.

Už v sobotu ve 20.00 mohli posluchači v novém čase naladit hudební pořad Naživo. Tvůrci si od změny slibují možnost vysílání nejen záznamů koncertů pokrývající mnoho hudebních žánrů, ale i jejich přímé přenosy. Stejný čas v neděli je potom vyhrazen Týdnu v kultuře s Janou Klusákovou. Na desátou hodinu večerní se v obou víkendových dnech posouvá repríza Zápisníku zahraničních zpravodajů (premiéra vždy v sobotu a v neděli po 10. hodině), od 23.00 jej vždy bude následovat opakování Hosta Radiožurnálu s Václavem Žmolíkem. Sobotní večer a noc pak budou v drtivé většině zasvěceni právě reprízám pravidelných pořadů Příběhy 20. století (Premiérově běží v pondělí po 20. hodině.), Třetí svět (premiéra vždy ve středu po 22.00). Opakování pořadu o záchranářích Když voláte 112 (premiéra v pátek po 22.00) si mohou posluchači naladit v neděli ve dvě hodiny ráno a hodinu po něm běží repríza pořadu o islámu, judaismu a křesťanství Kořeny (premiéra ve středu po 20.00). Následovat bude opakování výše zmiňovaného Naživo. Po páté hodině ranní pak poběží ještě jedna repríza sobotního Zápisníku zahraničních zpravodajů.

Novým pořadem, který Radiožurnál zařazuje do svého vysílání, je SOS. Každé úterý po 22. hodině usedne do moderátorského křesla Jana Klusáková, aby v tomto kontaktním pořadu probrala společně s odborníky různá palčivá témata. Při pohledu na některé náměty tohoto pořadu (V dětství jsem byl zneužit, Jak psát závěť, Nedokonaná sebevražda, Panna/panic do třiceti, Trápení workoholika a jeho rodiny nebo Kam s nimi aneb Staří rodiče dospělých dětí) se nejspíš dočkáme pěkné porce veřejnoprávnosti a bude zajímavé sledovat, jakým směrem se SOS vyprofiluje.

Další změny ve vysílání Radiožurnálu se týkají pohybu některých pořadů v čase. Na pondělní desátou večerní se přesouvá pořad s vše říkajícím názvem Design, architektura, stavebnictví s Davidem Šťáhlavským. Ten, společně s Janem Chlaněm obstarává už zmiňované Když voláte 112 s novým vysílacím časem v pátek ve 22.00. Přesunu se dočkal také pořad Školství, zdravotnictví a vy s Pavlou Dluhošovou – nově běží ve čtvrtek po 22. hodině.
Poslední změnou, kterou Radiožurnál ohlásil je obměna formátu pořadu Nad věcí. Ten byl od začátku tohoto roku předtáčen a posluchači tak do něj nemohli telefonovat. Vladimír Kroc, Nora Fridrichová, Tomáš Procházka a Jana Klusáková tentokrát už vždy poběží živě a přímé reakce posluchačů se vrátí.

Zdá se tedy, že odklon od kontroverzního směru, jenž nastolila Barbora Tachecí, a který avizoval Alexandr Pícha (dočasně pověřený vedením stanice), je pozvolný. Například, posluchači tolik žádaný návrat Motožurnálu se zatím nekoná. Jeho fanoušci si budou muset nejspíš ještě nějaký čas počkat.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .