RadioTV představuje: RadioAffair – Rádiový flirt v Curychu

radiotv22Od 1. do 10. srpna bude v Curychu na frekvenci 107,1 MHz a na internetu vysílat RadioAffair. To se podle vydané tiskové zprávy bude snažit vnést do curyšského éteru barvu. Rádio vysílalo už loni a díky kladnému ohlasu, se letos v éteru objeví znovu. Program se bude celých deset dní odbavovat z baru Daniel H. Každý den bude ve znamení jedné barvy. O hudbu se postará 60 DJs, hudebníků a hostů z různých oblasti curyšské kulturní scény a nočního života. Snahou tvůrců projektu je nahlédnout pod pokličku městského života, nastavit zrcadlo kulturní pestrosti Curychu a být zábavným společníkem ve všedním letním dni.

Zkušený, zhruba dvacetičlenný tým redaktorů a moderátorů podá zábavnou formou zajímavé informace. Prostor dostanou nekonvenční myšlenky a mluvení. Pestrá ranní show bude obsahovat příspěvky k barvě, která bude celému dni vládnout a moderátor Marco Fritsche z veřejnoprávního SF DRS přivítá ve své talk-show zajímavé hosty.Ve večerním magazínu bude řeč o závislostech, partykultuře apod. Hudba přes den bude “hrát všemi barvami“, večer se pak éterem ponesou spíš klubové melodie. Cílem projektu RadioAffair je vytvořit curyšské subkultuře v kulturní, tvůrčí a hudební oblasti platformu, která v současných médiích chybí.

V roce 2004 vysílalo RadioAffair od 26. července do 4. srpna na frekvenci 97,5 MHz, kterou jinak používá Radio Lora. Po sítí šířil signál portál Audioasyl.net, který je i letos partnerem tohoto projektu. Loni se odvysílalo celkem 240 hodin. Z toho pořadům bylo věnování 49 hodin. 10 hodin zabraly diskuze s dvanácti různými hosty. O hudbu se loni staralo 49 DJs. Šestkrát se v éteru hrála živá hudba. Během deseti dnů, kdy stanice vysílala, zaznamenala její internetová stránka www.radioaffair.ch 40 tisíc přístupů. Slušně vytížený byl i stream. Celkem bylo rozděleno 10 tisíc letáků. O vysílání se psalo v řadě novin a časopisů. Přímo do studia se přišlo podívat 1 500 lidí a na párty zhruba tisícovka fanoušků.

A jaký program RadioAffair nabídne? Podobný tomu loňskému, který vypadal takto: Od šesti do devíti show Ranní červánky. Mezi devátou a dvanáctou je na programu Ovocný sirup. Tato pestrá show se vysílala přímo z kavárenského studia, představila barvu dne, nabídla kviz a interview. V čase oběda presentuje obchod s deskami p45 vybranou elektronickou hudbu v pořadu Polední modř. Lokální dýdžejové se dostanou ke slovu mezi jednou a třetí v programu Prisma a mezi třetí a pátou v bloku označeném jako Kaleidoskop.

Chameleón – různé barvy a tedy i různí hosté. To je talk show Chameleón mezi pátou a šestou večer. Jenom hudbě od místních DJs patří čas 18 až 20. Akademik dr. Vanilje odborník na otázky všeho druhu spojené s životem měl svou řeč pro město mezi osmou a půl devátou. V čase 20.30 až 22 pak běžel napínavý a kontroverzní večerní magazín Neocolor, kde se probíraly všechny možné aspekty curyšské kulturní scény a vedly se provokativní diskuze. Od deseti večer až do dvou do rána se posluchači můžou těšit na program Infračervený s klubovou hudbou míchanou místními DJs. Jemné tóny z říše snů pak provázejí posluchače od dvou do šesti v bloku Indigo.

Označení jednotlivých pořadů nebo bloků souvisí s barvami. Co má ale znamenat její jméno? Aférou je zde míněn letní románek, flirtík na dovolené. Rádio s ním má společné to, že vysílá v létě, je krátké a přitom nezapomenutelné. V jednom reklamním textu slibuje letní lásku bez nutnosti vytáhnout paty z města. V duchu lásky a milostných dobrodružství jsou i internetové stránky stanice, nechybí zde červené srdíčko a objímající se pár.

A nakonec ještě otázka peněz. Takový projekt samozřejmě něco stojí a uskutečnit by se nemohl nebýt partnerů. Těmi jsou už například zmiňovaný obchod s vinylovými deskami p45, firma, která zajišťuje techniku, portál audioasyl.net, která provozuje internetové vysílání, internetový magazín o kultuře www.restkultur.ch a další podnikatelské subjekty. Svým způsobem je sponzorem i moderátor Marco Fritsche a také curyšský odbor prevence závislostí.

Další zdroj financí představují dobrovolní dárci. RadioAffair na svých stránkách doslova píše, že hledá milence, kteří ho podpoří. Příspěvky od 50 euro jsou označovány jako aférka přesvědčených samotářů, od stovky horké číslo pro odvážné skupiny a příspěvky od 250 euro výš jsou označeny takto: Důvěra potřebuje trochu času. Svatba není vyloučena. Kromě dobrého pocitu mají dárci ze své štědrosti i určitý materiální prospěch. Už za 50 euro dostane mecenáš pozvánku na raut při zahájení vysílání a na párty na při jeho ukončení.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .