Radiofórum na ČRo 1 – Radiožurnálu od pátku v nové podobě

Jeden z nejdéle vysílaných a nejsledovanějších publicistických pořadů Českého rozhlasu získá od pátku novou podobu. Každý všední podvečer nabídne svým posluchačům šedesátiminutový přehled těch nejdůležitějších událostí dne.

V pátek se Radiofórum, hlavní zpravodajsko-publicistická relace ČRo 1 – Radiožurnálu, představí v nové podobě. Každý všední den v 18.00 hodin nabídne svým posluchačům šedesátiminutový zpravodajsko-publicistický pořad. Tradičně pojaté Radiofórum, které se ve víceméně nezměněné podobě rozhlasové besedy několika hostů vysílá už od roku 1990, vystřídá relace nabízející nejen přehled nejdůležitějších událostí uplynulých čtyřiadvaceti hodin doma a v zahraničí, ale i jejich okamžitou analýzu.

„Síť zahraničních i domácích reportérů a okruh pravidelných spolupracovníků Radiožurnálu umožňuje, aby svým posluchačům na sklonku dne nabídl rychlý, přitažlivý a spolehlivý přehled dění doma i ve světě obohacený o nezbytné souvislosti,” vysvětluje vedoucí redakce publicistiky ČRo 1 – Radiožurnál Petr Dudek. Radiofórum bude vytvářet nově vytvořený tým, který je složený z kmenových zaměstnanců Českého rozhlasu a externích spolupracovníků. Vedle jiných se posluchači mohou těšit i na bývalého moderátora české redakce BBC Václava Sochora.

Inovované Radiofórum přinese dva přehledy zpráv: jeden devítiminutový a jeden dvouminutový. Hlavní náplní pořadu bude ale podrobné zpravodajství o zhruba šesti hlavních událostech daného dne. O těch budou diskutovat jak sami jejich aktéři z řad politiků a státních úředníků, tak i nezávislí analytici, novináři či ekonomové. Stranou nezůstanou ani náměty kulturní, společenské či sportovní.

Mezi šestou a sedmou hodinou večerní na okruhu Český rozhlas 1 – Radiožurnál nezazní jinak obvyklé písničky. Tvůrci nového Radiofóra jsou si přesto jisti, že posluchači se nudit nebudou. „Posluchače rozhodně nebudeme unavovat opakováním politických kauz, které jsou si k nerozeznání podobné a jejichž význam nepřesahuje rámec čtyřiadvaceti hodin,” slibuje Dudek.

Radiofórum tak předběhne televizní zpravodajské relace a stane se prvním uceleným přehledem událostí daného dne. „Vycházíme vstříc hlavní posluchačské skupině ČRo 1 –  Radiožurnálu tj. ekonomicky produktivním lidem, kteří se po návratu ze zaměstnání shánějí po informacích, ale zároveň nechtějí jejich poslechem či sledováním trávit celý večer,” dodává Petr Dudek.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .