Radio 1 posílilo internetové vysílání, na síti je i Olympic a Agara

radiotv22Dva týdny poté, co Expres Radio spustilo internetové vysílání o kvalitě 128kbps, přistoupila k tomuto kroku také druhá alternativní pražská stanice Radio 1. Nové internetové vysílání spustily City, Blaník, Olympic a Agara.

Kdo je nejlepší?

14. ledna Radio 1 rozšířilo možnosti poslechu na internetu o vysílání v MP3 ve vysoké kvalitě 128 kbps (http://www.eset.cz:8000/radio1-128.m3u)! Zároveň je pro posluchače s nižší rychlostí připojení připravena varianta MP3 vysílání v kvalitě 32 kbps (http://www.eset.cz:8000/radio1-32.m3u).
Radio 1 je nadále možné poslouchat i přes Windows Media Player, a sice v rychlostech 16, 32 a 64 kbps. Toto vysílání je realizováno ve spolupráci s Live.Atlas.cz.

V současnosti tak existují tři česká terestrická rádia, která vysílají v kvalitě 128kbps. Kromě Radia 1 vysílajícího ve formátu MP3 od 1. ledna také Expres Radio ve formátu Media Player a již v loni zahájil vysílání Radiožurnál ve formátu Ogg Vorbis. Internetový posluchač tímto získal možnost porovnat, který formát je na 128kbps proudu nejkvalitnější.

Cenný úlovek pro live.atlas.cz

Radio Blaník a Radio City v minulosti vysílaly ve formátu Real Audio přes firmu Visual. Od nového roku jejich vysílání – společně se sesterským Radiem Olympic – šíří firma Pozitiv na webu live.atlas.cz ve formátu Windows Media a v nabídce jsou streamy o kvalitě 16, 32 a 64kbps.

Také největší konkurent Pozitivu, firma ABradio získala v poslední době dva přírůstky. Už od prosince šíří signál pardubického Radia Life a o něco později do jeho portfolia přibylo chomutovské Radio Agara. ABradio získalo také první německou terestrickou stanici, jedná se o Radio Klassik.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .