Prezident Klaus vstoupí do EU na vlnách Radia Blaník

radiotv22Prezident republiky Václav Klaus si přes svůj rezervovaný přístup k evropské integraci naplánoval vstup Česka do EU stylově. O půlnoci vystoupí na horu Blaník a při té příležitosti poskytne rozhovor Radiu Blaník a pronese krátký proslov divákům Televize Nova. Serveru RadioTV to potvrdil Klausův poradce Ladislav Jakl.

Proč si vybral prezident právě regionální Radio Blaník a ne některou z celoplošných stanic, kde jej mohlo slyšet několikanásobně více posluchačů? „Připadalo nám to stylové, promluvit z hory Blaník na rádio Blaník,“ vysvětluje Jakl. Radio Blaník bude sledovat celou cestu prezidenta Klause z Louňovic na vrchol Blaníku a mezi půl dvanáctou a půl jednou by měly proběhnout dva až tři telefonické rozhovory prezidenta s programovým šéfem stanice Tomášem Pancířem.

Kromě Radia Blaník se prezident objeví také na obrazovkách Televize Nova. V tomto případě pravděpodobně nepůjde o rozhovor, ale spíše o krátký projev nebo zdravici. Na rozdíl od telefonního rozhovoru pro rádio, měla Nova s technickou realizací větší problémy. Na Blaník totiž nedostane přenosový vůz, takže bylo údajně třeba obstarat speciální přenosové zařízení ze zahraničí.

Podle Jakla se prezident večer pod Blaníkem zúčastní tradičních Kletských slavností a na jeho jeho půlnoční výpravě doprovodí část jeho hradního aparátu a snad i některé další známé osobnosti. Žádná jména ovšem Jakl prozrazovat nechce. „Speciálním výnosem prezidenta budou mít všichni účastníci půlnoční výpravy s sebou povinně baterku,“ dodává Jakl.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .