Přemek Podlaha vysílá Receptář i na ČRo

radiotv22Smlouvu s českobudějovickým studiem ČRo moderátor podepsal dříve než s televizí Prima, která mu proto nemůže v jeho rozhlasové aktivitě bránit, míní šéfredaktorka studia Marie Šotolová.

Televize Prima nebyla první, kdo sáhnul po moderátorovi Přemku Podlahovi, když ukončil dlouholetou spolupráci s Českou televizí. Ještě dříve než Podlaha podepsal s Primou smlouvu na moderování pořadu Receptář prima nápadů, „upsal“ se českobudějovickému studiu Českého rozhlasu. To vysílá každé pondělí ráno půlhodinový pořad Receptář je náš, jehož autorem je kromě Podlahy také Kateřina Kalendová.

Rozhlas byl rychlejší

„S panem Podlahou máme podepsanou autorskou smlouvu na dobu určitou, kterou jsme poprvé uzavřeli v dubnu loňského roku,“ řekla serveru RadioTV šéfredaktorka ČRo České Budějovice Marie Šotolová. Jednání s Primou v té době již probíhalo, Podlaha však smlouvu podepsal až v létě a televizní pořad Receptář prima nápadů se na obrazovce objevil na začátku září. Podle Šotolové nemá rozhlasová aktivita Přemka Podlahy s televizí Prima nic společného.

Prima uzavírá se svými moderátory poměrně tvrdé smlouvy, které jim zakazují vedlejší aktivity v oborech, jimž se věnují na obrazovce. Kvůli porušení této klauzule musel Primu opustit například bývalý moderátor Mňam prima vařečky Ivan Vodochodský. Nakolik se proti smlouvě prohřešil Přemek Podlaha, když se s rozhlasem dohodnul dříve než s Primou, je otázka. Mluvčí televize Jana Malíková na přímou otázku, zda Prima o Podlahově rozhlasovém Receptáři ví a schvaluje ho, odpověděla vyhýbavě.

Prima: Nic neřekneme

„S panem Podlahou má Prima TV korektní a profesionální vztah. Pan Podlaha je si vědom všech povinností, které vyplývají z jeho smlouvy a jsme si jisti, že je plní stejně jako druhá strana,“ řekla Malíková. Český rozhlas má s Receptářem patrně další plány, neboť 11. února letošního roku podal u Úřadu průmyslového vlastnictví žádost o registraci ochranné známky na jednoduchý název Receptář. Registrace se vztahuje k rozhlasovému vysílání, ale také šíření informací prostřednictvím telekomunikačních sítí a internetu.

Pořad Receptář je náš se ve vysílání ČRo České Budějovice objevuje každé pondělí v 8:30 a v mnohém se podobá televiznímu Receptáři. Autoři v něm předkládají náměty vhodné pro dům, zahradu, domácnost, představují nápady rozhlasových posluchačů, radí, jak jednoduše vyřešit různé problémy svépomocí a ještě tak vylepšit svůj domov a jeho okolí. Nechybí ani kontaktní telefonická poradna.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .