Pražské Radio Hey vysílá pouze českou hudbu

radiotv22V neděli krátce před osmnáctou hodinou zahájilo vysílání Radio Hey Praha. Po 24 hodinách, kdy frekvenci 95.7 MHz ovládala pouze dechovka, se v éteru ozvala skladba Satisfaction od Rolling Stones, oblíbený to kousek pro start nové stanice.

Narozdíl od svých moravských sourozenců ovšem pražský Hey rockovým rádiem. „Tradiční úvodní skladba Satisfaction od Rolling Stones byla první a zároveň poslední zahraniční skladbou, kterou nové plně pražské rádio HEY! Praha zahrálo. Je totiž prvním českým rádiem, které hraje pouze českou a slovenskou hudbu,“ řekl ředitel rádia Standa Berkovec.

Hey tedy nepůjde po krku Beatu a Olympicu, jak se původně předpokládalo, ale skutečně přinese do pražského éteru něco nového. Své posluchače tak bude získávat spíše z řad příznivců Blaníku nebo Impulsu, jejichž program je na české muzice založen. „Podle vedení stanice jde o revoluční krok, který pomůže změnit současnou nudnou a skomírající českou rozhlasovou kulturu. Mohlo k tomu dojít jenom proto, že v uplynulých letech došlo k zásadním změnám na českém hudebním trhu a protože se do českých rádií znovu vrátily slovenské písničky,“ dodává Berkovec.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .