Povodně inspirovaly Radiožurnál ke změnám

radiotv22Impulsem pro zásadní proměnu programového schématu bylo mimořádné vysílání během srpnových povodní. Některé pořady zmizely bey náhrady, jiné doznaly velkých změn nebo byly nahrazeny jiným typem relací. Zvýší to Radiožurnálu poslechovost?

Některé programové změny, ke kterým se musel během srpnových povodní uchýlit Český rozhlas 1 – Radiožurnál, zůstanou zachovány i do budoucna. Podle Petry Sklenářové z oddělení marketingu a Public Realtions se totiž setkaly s příznivým ohlasem posluchačů. Radiožurnál například rozšířil vysílání pořadu Vaše téma i na dopolední blok, kdy se bude objevovat každou hodinu ve čtvrt. „Cyklus Vaše téma se věnuje každý den jednomu problému, který si určí posluchači ČRo 1 – Radiožurnálu tím, že jej zavolají na záznamník nebo pošlou e-mailem,“ přiblížila Sklenářová.

Řada pořadů prošla změnami

Zvolenému tématu Radiožurnál věnuje celý den reportáže, vysvětlování, rozhovory a rozbory. „Zodpovědní úředníci, poslanci a další odpovídají na to, co posluchače zajímá. Posluchači slyší na téma i názory od známých osobností,“ vysvětlila Sklenářová. Dosud Radiožurnál tento cyklus vysílal pouze odpoledne, a večer v pořadu Stalo se docházelo k jeho shrnutí. Na této praxi se podle Sklenářové nic nemění. Od pondělí do pátku v 9:50 a v 11:35 Radiožurnál zavedl nový pořad Trendy. Ten prakticky nahrazuje dosavadní Velké malé zprávy, jejichž obsahem byly novinky z vědy, techniky, ekologie, medicíny a dalších oborů.

Od pondělí do pátku v čase 10:10 Radiožurnál vysílá soutěž s názvem Máte na to, která nahradila pořad O všem s Vámi. Ke změně došlo již v poloviné července. Každý všední den od pondělí do pátku vysílá ČRo 1 – Radiožurnál v novém čase 10:35 relaci Pod kůži. Na ni od 10:50 navazuje Seriál týdne. „Tento týden je to například seriál Rok poté mapující situaci rok po teroristickém útoku na New York a Washington,“ doplňuje Sklenářová, která upozorňuje také na zrušení pátečního pořadu Víkend začíná. Relaci nahradily Tipy na víkend s vysílacím časem od 11:35.

Končí Sedmá vemoc o médiích

Radiožurnál nadále vysílá Linku pomoci, kterou zprostředkovává pomoc lidem postiženým srpnovými povodněmi. Pravidelný vysílací čas je v 11:45 a 17:45, přičemž druhou rozhlas reprízuje v pravidelném pořadu Stalo se přibližně ve 22:40. „Na Linku pomoci je možné volat svoje nabídky na pomoc postiženým povodněmi stejně jako výzvy o pomoc. Telefonní číslo linky je stejné jako na Vaše téma, tj. 02/2155 2222,“ říká Sklenářová. Z Dopoledního Radiožurnálu vypadly pořady Kdo je kdo, Živá voda, Zlaté dno, 7. velmoc, Polopatě, Generace a Na stopě zločinu. Pořady Co nás pálí a Velké malé zprávy nyní Radiožurnál vysílá v odpoledních časech (15:35 a 16:35).

„V rámci Odpoledního Radiožurnálu se vždy ve tři čtvrtě vysílá relace Svět kolem nás, tj. v 14:45, 15:45 a 16:45. Obsahově se poněkud změnil souhrnný pořad Stalo se dnes vysílaný od 21:00 do 23:00. Zpravodajská relace ve 21:00 hod. má rozsah cca 20 min. a charakterem se podobá hlavním zpravodajským relacím ČRo 1 – Radiožurnálu Ozvěny dne. Pořad Stalo se dnes je tak ve 21 hod. v českých elektronických médiích (rádia, televize) jediným obsáhlejším zpravodajsko – publicistickým pořadem,“ uzavírá Petra Sklenářová.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .