Pořad plný unikátních nahrávek z archivu Českého rozhlasu Ostrava

radiotv22Český rozhlas Ostrava začal pro své posluchače vysílat pořad plný unikátních nahrávek ze svého archivu.

Ve čtvrtek od 18:30 ho uvádí dlouholetý pracovník rozhlasu, dnes již důchodce, Antonín Vašíček. Pořad „Poklady z našeho archivu aneb z historie Ostravského rozhlasového orchestru“ se v tomto vysílacím čase střídá (nejčastěji po týdnu) s živě vysílanými koncerty.

V nejbližší době to budou koncerty Karla Plíhala (4.března), nebo skupiny Fleret (11.března).

Ostravský rozhlasový orchestr byl založen ve stejné době, jako ostravský rozhlas – v roce 1929. Z té doby se ale nedochovaly žádné nahrávky. Orchestr totiž v prvních letech hrál ve vysílání výhradně živě. Dochovaly se ale některé vzpomínky prvních muzikantů i informace o tehdejším repertoáru. A právě o tom se mohou posluchači dozvědět ve čtvrtek 26.února od 18:30 hodin, kdy bude Český rozhlas Ostrava vysílat druhý díl cyklu pořadů o dnes již neexistujícím Ostravském rozhlasovém orchestru.

Pro pamětníky a milovníky dobré muziky chystá Český rozhlas Ostrava na červen velké překvapení. Po letech by se měl Ostravský rozhlasový orchestr znovu sejít a odehrát slavnostní koncert k 75. výročí založení rozhlasu v Ostravě. Vystoupit by měli i známí bývalí sólisté tohoto orchestru – například Marie Rottrová, Věra Špinarová nebo Pavel Novák.

Daniel Martínek

Marketing Českého rozhlasu Ostrava

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .