Pořad Mikrofórum se vrátil na stanici ČRo 2 – Praha

radiotv22V pondělí 29. dubna 2002 se na stanici Český rozhlas 2 – Praha vrátil pořad Mikrofórum, který bude vysílán od pondělí do čtvrtka, vždy v 15.00 hodin. Na tvorbě oblíbeného pořadu se budou podílet redaktoři stanice Český rozhlas 2 – Praha, reportéři všech regionálních stanic Českého rozhlasu i další spolupracovníci v Čechách, na Moravě a ve Slezsku.

„Vrátili jsme se nejenom k tradičnímu názvu, ale sáhli jsme i po populární znělce z dílny Billy Vaughna, kterou bezpečně pozná snad každý Čech starší třiceti let. Pořad dostal nový obsah, který ale vychází z prapůvodní myšlenky mikro-fóra. Totiž, že každý den, který právě prožíváme tu nikdy nebyl a nikdy nebude – je neopakovatelný. A stejně jedinečný je pro jiné lidi. Právě dnes anebo v těchto dnech něco neopakovatelného prožívají, cosi začínají, něčeho dosahují, něco objevují. A Mikrofórum na celoplošné stanici Český rozhlas 2 – Praha o tom s nimi hovoří,“  uvedl šéfredaktor stanice Český rozhlas 2 – Praha Miroslav Dittrich.

„Obsahem magazínu je kultivované a atraktivní svědectví o nepozoruhodnějších událostech dne nebo týdne. Jsou to nejenom velké společenské události, filmové, divadelní nebo rozhlasové premiéry, objevy, senzace, technické novinky, ale i drobné radosti, aktuální vtipy a podobně. Tvůrce Mikrofóra zajímá aktuální život, svět a společnost v pohybu. Kladou přitom důraz na pozapomenutý, ale stále jedinečný rozhlasový žánr – reportáž. Čtyři dny v týdnu se posluchači s Mikrofórem obrazně řečeno rozlétnou do různých koutů naší země a prožijí neopakovatelné události s docela obyčejnými lidmi,“ upřesnil Miroslav Dittrich.

Mgr. Jaromír Studený
Oddělení komunikace
Český rozhlas

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .