Ostravská licence pro rockové Radio Fajront!

radiotv22Rada pro rozhlasové a televizní vysílání dnes rozhodla o tom, že licenci Ostrava – Slezská 94.7 MHz/1kW získá společnost Fajront BS, s.r.o. a její projekt rockového Radia Fajront. Provozovatel rádia je povinen zahájit vysílání do 180 dnů od nabytí právní moci tohoto rozhodnutí a jeho licence bude mít platnost osm let s možností dalšího prodloužení.

Rada s tímto rozhodnutím dlouho otálela, vždyť již před měsícem mluvčí úřadu Pavel Barák prohlásil, že Rada má všechny podklady k jednání připraveny. Také dnes se tento případ dostal na pořad jednání až pozdě odpoledne. V prvním kole byli vybráni čtyři projekty: alternativní Radio Spirála vysílané z proslulé Stodolní ulice, rockovéo Radio Fajront FM, Kiss Morava s žádostí o územní rozšíření a jediná fyzická osoba mezi žadateli – Roman Jeřábek s projektem rockového Rock Fun Radia. „Rada deklarovala podporu vzniku čistě rockového rádia, proto do finále postoupili žadatelé Colour Production, Fajront a Roman Jeřábek, a také rádio Kiss Morava, které žádalo o územní rozšíření,“ přibližuje jednání místopředseda RRTV Petr Štěpánek.

V závěrečném hlasování se Rada přiklonila k projektu rockového Radia Fajront FM společnosti Fajront BS. Toto rádio by podle jednoho z jednatelů společnosti Radima Pařízka mělo být čistě rockovou stanicí hrající muziku šedesátých až devadesátých let pro cílovou skupinu muži 25 – 35 let. „Pan Pařízek je pro nás jistotu, že nové rádio bude skutečně kvalitní rocková stanice,“ vysvětluje rozhodnutí Rady Štěpánek.

Představujeme vítěze

Vlastníky společnosti Fajront BS jsou Radim Pařízek (podíl 35%) a Hvězdoslav Stefan (podíl 65%). Frontman kapely Citron Radim Pařízek je také stoprocentním vlastníkem a ředitelem ostravského Radia Čas, jemuž Rada v posledním roce přidělila tři nové frekvence. Podnikatel Hvězdoslav Stefan je díky své účasti v několika společnostech blízký televizím Nova a Prima. „Informace, které se o společnosti Fajront objevily v médiích, rada krátce porojednávala, ale nepřisuzovala jim takovou důležitost. Vlasnické pozadí Fajrontu nám nebylo neznámé,“ dodává Štěpánek.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .