O NATO na vlnách ČRo 1 – Radiožurnál

radiotv22V souvislosti se summitem NATO, který se uskuteční ve dnech 21. – 22. listopadu v Praze, zařazuje ČRo 1 – Radiožurnál do svého vysílání dva seriály vztahující se k Severoatlantickému paktu, jeho historii, jeho roli v mezinárodním systému, jeho osobnostech i k jeho budoucí možné podobě.

Český rozhlas 1 – Radiožurnál bude od pondělí 11. listopadu vysílat desetidílný seriál Historie a současnost NATO.

Jednotlivé díly představí Severoatlantickou aliance v kontextu její minulosti a dějinných událostí během její půl století trvající existence. Připomenou mj. vztyčení železné opony, blokádu Berlína, Karibskou krizi, nástup Michaila Gorbačova, zánik Východního bloku i zatím poslední rozšíření NATO. Připomenou i bombardování Jugoslávie i první použití článku 5 Severoatlantické smlouvy.

Seriál Historie a současnost NATO vysílá Český rozhlas 1 – Radiožurnál každý všední den od 11. do 22. listopadu v 10.50 hodin.

Od pondělí 11. 11. do 20. 11. ČRo 1 – Radiožurnál zařadí do vysílání také desetidílný cyklus Kdo je kdo v NATO. Posluchačům se tak v exkluzivních rozhovorech a v netradiční formě představí generální tajemník NATO George Robertson či jeho zástupce Ital Alessandro Minuto Rizzo. Z českých zástupců stanice představí například českého velvyslance při NATO Karla Kovandu či Kateřinu Fialkovou, zástupkyni šéfa kabinetu generálního tajemníka, která je tak nejvýše postavenou českou občankou zaměstnanou ve strukturách NATO.

Seriál Kdo je kdo v NATO bude ČRo 1 – Radiožurnál vysílat každý den v 16.10 hodin.

Bližší informace: Petra Sklenářová, tel. 22 155 2100

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .