Nový průzkum poslechovosti Expresradia

radiotv22Oficiální výzkum poslechovosti – Medaprojekt III.-IV.Q 2002 naměřil Expresradiu opět statistickou nulu. Server RadioTV se rozhodl, že prověří kvality tohoto průzkumu, když vyzve všechny posluchače Expresradia, aby se k poslechu této stanice přihlásili. Podle Mediaprojektu je poslechovost Expresradia statistická nula. „Statistická nula u Expresu znamená, že nelze zamítnout hypotézu, že poslech rádia je nulový, interval spolehlivosti poslechovosti včera je od 0 do 4 tisíc, u poslechovosti v 7 dnech od 0 do 6 tisíc posluchačů,“ říká Pavel Rusý ze společnosti GfK.

Náš malý průzkum si neklade za cíl popřít celkové výsledky Mediaprojektu. U celoplošných stanic se jistě síla patnácti tisíc respondentů projeví, u malých lokálních stanic však podle našeho názoru není dostatečně reprezentativní. Proto jsme vytvořili tento jednorázový průzkum. Není založen na statistice, která je bezesporu doménou společností GfK, TN Sofres nebo STEM. Tento neoficiální výzkum nechce posluchače měřit na základě statistických postupů, ale prachsprostě je všechny spočítat. Zjednodušeně řečeno, nechce se nám věřit, že Expresradio, které bezesporu nemá šanci být masově poslouchanou stanicí, poslouchá počet lidí vyjádřený symbolem statistická nula.

Takže je to na vás posluchačích… Pokud posloucháte Expresradio, zúčastněte se našeho neoficiálního průzkumu. Sdělte nám své jméno, přibližné bydliště a kontaktní E-mail nebo telefon. Tyto budeme potřebovat po skončení průzkumu, kdy chceme u náhodného vzorku respondentů ověřit jejich výpověď.

Přihlásit se k poslechu Expresradia zde.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .