Novinky ve vysílání rádií Bonton, Evropa 2 a Frekvence 1

Rádio Bonton nabídne více hudby a informací ve svém vysílání. Evropa 2 spouští novou reklamní kampaň a Frekvence 1 dnes překvapila novými webovými stránkami, které nabízí mnoho zajímavého – mimo jiné nové webové rádio, webovou televizi a další. Novou posilou moderátorského týmu F1 se stane Petr Vágner, exmoderátor Evropy 2, čeká se nová muzika a úpravami projde zejména odpolední vysílání.

Rádio Bonton – více hudby, více informací
Rádio Bonton nabídne ranní show Bonton 5-9 s moderátorkou Terezou Tobiášovou, kromě pop-rockové hudby dostanou posluchači informace z Prahy a středních Čech. Po celý týden v rozmezí 9:00 – 24:00 nabídne Bonton čtyřicet minut českého i zahraničního pop-rocku, bez reklam. Do éteru se vrací Luděk Hrzal – od pondělí do čtvrtka po osmé večer nabízí hudbu z archivu 80.let v pořadu Osmdesátky v osm, v úterý navíc speciál zaměřený na jednoho interpreta. Páteční osmá hodina patří Martinu Hovorkovi a Classic Chart – hitparády z 80. a 90.let.

Evropa 2 spouští novou reklamní kampaň
Stejně tak jako v červnu jsou hlavním motivem světové hvězdy: ke zpěvačkám Christině Aguileře a Pink přibyl navíc Justin Timberlake. Evropa 2 znamená totiž nejen „maxximum muziky“, ale také spojení s megastars hudební scény,“ popisuje novou kampaň Jasna Sýkorová, manažerka vztahů s veřejností. Kampaň bude tradičně porbíhat na bilboardech a jiných venkovních nosičích. Evropa 2 ale navíc zprostředkuje další kontakt s hvězdami – od 3. do 9.září probíhá soutěž na berlínský koncert americké zpěvačky Gwen Stefani, který proběhne 14.září. A co musí posluchači pro výhru udělat? „Soutěžit se bude vždy mezi 9. a 18. hodinou. Jakmile posluchači Evropy 2 uslyší ve vysílání svého rádia singl Wind It Up, musí se dovolat do studia Evropy 2 jako třetí. Pak dostanou šanci nahlédnout pod jednu ze třiceti sedaček virtuálního autobusu. Sedm z nich ukrývá po dvou jízdenkách do Berlína a vstupenky na fantastickou show Gwen Stefani!“.

Frekvence 1 – nový web a další novinky
Nejvíce novinek nabídne Frekvence 1. V pondělí 27.srpna spustila Frekvence 1 novou soutěž s názvem „Frekvence 1 platí Vaše účty“. Posluchači posílají kopie svých účtů. Dvakrát denně mezi 8:00 – 9:00 a 14:00 – 16:00 vybere moderátor jednoho soutěžícího. Po zavolání dostane otázku „Jaké rádio jako jediné platí vaše účty?“. Posluchač musí odpovědět: „Frekvence 1“. Pokud odpoví správně, proplatí Frekvence 1 jeho účet. Proplacena již byla rozmanitá škála účtů – náhradní zub, pokuta za telefonování za jízdy či skluzavka pro děti. Záznamy soutěže nabízí Frekvence 1 v sekci Podcast na svých webových stránkách.

Petr Vágner opustil éter Evropy 2 a nyní bude vládnout vlnám sesterské stanice Frekvence 1. Jeho hlas jsme mohli slýchávat na Evropě 2 každý víkend od 12 do 18 hodin. Nahradí jej 21letá Lenka Vodná, která dříve vysílala na Fajn North Music (každý všední den mezi 22. a 24. hodinou, navíc o víkendu mezi 7. a 13. hodinou). Petr Vágner vystudoval Vyšší odbornou školu hereckou v Praze. Diváci jej mohli vidět i ve filmech Experti či Prachy dělaj člověka, věnuje se dabingu (Deník Bridget Jonesové, Gladiátor; seriály: Gilmorova děvčata, Prison Break). Objevoval se rovněž v televizi Nova jako moderátor Snídaně s Novou.

První novinkou, kteří posluchači zaznamenali již ráno, je nová ranní show „Ráno Frekvence 1 5-9“ s Tomášem Krausem, víkendy pak patří Petru Vágnerovi (6-10). Poprvé v historii dostávají posluchačí ranního vysílání informace o dopravě, každou půl hodinu a nově také informace z regionů. Na číslo 90-012-10 mohou posluchači zasílat postřehy ze silnic a informace o počasí. Z ranní show zmizeli i tradiční šoumeni (Halina Pawlowská, Petr Novotný, Petr Jablonský a Laďa Sedláček), zůstává jediný – Jan Kraus s blondýnou (vždy pět minut před půl). Tradiční kostra zpráv každých 15 minut se stává dominantou ranního vysílání. Dopolední pořady (Na titulní straně, Křížový výslech a Sexy život) zůstávají nezměněny. Víkendová Titulka s Dianou Kobzanovou mění čas na 10:00-12:00, mezi 12:00 a 13:00 nastupuje repríza nejlepších Křížových výslechů. Nejen zprávy, ale i připomínky k programu mohou posluchači volat na horkou linku 2570 01234.

Odpolední novinkou je jednotný blok s názvem Hudební show Frekvence 1. Od pondělí do pátku Vás tímto hudebním blokem provede hned několik moderátorů: 13:00-15:00 Míša van Erne (dříve SMS Show), 15:00-18:00 Pavel Kučera (dříve Quiz Show a Odpolední express), 18:30-20:00 Dan Kostka. O víkendu se můžete těšit na Karla Rychlého (13:00-17:00) a Honzu Vaisara (17:00-20:00). Od 20:00 Vás čeká moderovaný hudební blok se vzkazy Česká romantika na Frekvenci 1 (Dan Kostka, Honza Vaisar). Pressklub Frekvence 1 zůstává. Naopak několika hodinová seznamka Rande se již ve vysílání neobjeví. S novým programem dostává slovo i nová muzika – hudební dramaturg sliboval novinky, ty už éterem zní – například Sarah Connor – Skin On Skin, Madonna – Sorry, Falco – Amadeus anebo Maroon 5 – This Love.

Překvapivě dnes Frekvence 1 také nabídla zbrusu nové stránky. Najdete je zde. Na stránkách najdete mnoho zajímavostí, navíc Frekvence 1 slibuje další rozšiřování. K webovým rádiím – Romantika a Legendy – se přidalo další – Frekvence 1 Retro Disco. Co nabízí? „24 hodin denně právě zde můžete poslouchat tu nejlepší taneční muziku 70tých, 80tých a 90tých let. Čekají na Vás nejlepší kousky od Abby, Boney M, Madonny, Michaela Jacksona, Modern Talking a mnoha dalších,“ oznamuje Frekvence 1 na svém webu. A další zajímavou novinkou je webová televize. Pokud se chcete podívat na videoklipy staršího vydání, přijdete si na své. V současné době se jedná o základní verzi. Samozřejmostí webu jsou rubriky o moderátorech, zprávařích, horoskop (který z ranního vysílání vymizel), blogy, diskuzní fórum či podcast.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .