Novinky ve vysílání Radia 1

radiotv22Radio 1 oživilo svůj program jak novou tváří, respective hlasem, tak upravilo a přidalo další pořady.

LINDA HAMMELOVÁ

Úplnou novinkou ve vysílání R1 je Linda Hammelová, posluchačům spíše známá jako Lin Dee. Linda začala vysílat v únoru letošního roku, má však za sebou zkušenosti z vysílání na slovenském radiu. V Praze žije cca 3 roky a věnuje se produkci a pr v TWM komplexu – LIVC DJ school. Krom toho pracuje externě jako produkční, tour manager a guest guide na festivalech v Čechách a na Slovensku a na větších akcích komerčního i hudebního rázu. Linda zasahuje i do hudebního dění jako MC Lin Dee s drum´n´bassovými Dji, nahrává spoty a vokály, momentálně např. pro Juanitu Juareze a Hoffyho ze Skyline.
Lindu Hammelovou můžete slyšet každé pondělí od 12 do 15 hodin na frekvenci 91,9.

UNZIPPED

Již známý sobotní nonkonformní pořad UNZIPPED také obměnil svou koncepci. Podílí se na něm společně Jana Kománková (externí redaktorka časopisu Reflex a deníku MF Dnes, moderátorka R1) a mnohým povědomý Rodriguez (Rock´n´Pop, Paskvil, Show, Rolling Stone, stanice O, …).
Pořad Unzipped jako nejkontroverznější pořad v Čechách věnuje pozornost aktuálnímu dění v elektronické hudbě u nás i ve světě. První hodina je provázena hudebnímu zprávami, recenzemi desek, profily hudebníků, rozhovory, reporty z akcí, trendy v hudbě atd… Druhá hodina pořadu Unzipped je věnována Djskému setu.
Pořad UNZIPPED je vysílán každou sobotu od 20 do 22 hodin a podrobnější informace o obsahu jednotlivých dílů vč. tracklistů Djských setů jsou k vidění na www.radio1.cz (v menu Pořady).

BREAKBEAT CONFERENCE

Pořad „Breakbeat Conference“ je reakcí na vzrůstající zájem o tento styl, který každé úterý od 18:00 do 19:00 připravují Josef Sedloň a Kaplick. Během téhle hodinky zazní několik úplných novinek, ale i nějaké starší tracky. Výběr desek probíhá tak, aby byla pokryta celá škála podob tanečního breakbeatu od housověji laděných skladeb přes breakstepy a klasické breaky po temější, drum’n’bassem ovlivněné skladby. Nedílnou součástí pořadu je možnost pročíst si zpětně tracklist včetně krátkých recenzí nebo poznámek, uveřejňovaný pravidelně na webových stránkách www.shadowbox.cz a www.lighthouse.cz.
Pořad BREAKBEAT CONFERENCE je vysílán každé úterý od 18 do 19 hodin.

Monika Hlavničková

Radio 1

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .