Nejvíce novinek nasazují rádia Relax a North Music

radiotv22Nejvíce hudebních novinek do svého vysílání nasazuje kladenské Radio Relax, s malým odstupem ho následují ústecký North Music, karlovarský Dragon a olomoucké Radio Hity. Vyplývá to ze statistik federace IFPI, která zveřejnila nové koeficienty rádií v systému hitparády Radio 2002.

IFPI provedla monitoring zařazování hudebních novinek v rádiích v období mezi 6. a 19. týdnem letošního roku. Během této doby nasadilo Radio Relax 61 nových hitů, což je mezi 57 sledovanými stanicemi nejvíce. Druhý North Music zařadil 59 novinek, třetí Dragon 57 a čtvrté Radio Hity 54 nových skladeb. Na dalších místech najdeme Radio Profil (46), Kiss Publikum (44), Radio Děčín (44), Radio Haná (44), Radio Zlín (43) a Evropu 2 (43).

Na opačném konci této statistiky figuruje ČRo České Budějovice, který nasadil pouze jedinou novinku. Po dvou skladbách do svých playlistů zařadila rádia Proglas, Šumava a ČRo Regina a třemi novými písněmi oživily svůj program Blaník a Eldorádio. Z celoplošných stanic je nejprogresivnější Impuls s 22 novinkami, Frekvence 1 nasadila 19 hitů a Radiožurnál pouze 11.

Všechny sledované stanice nasadily během čtrnácti týdnů v průměru 24.9 novinek. Koeficient hitparády Radio 2002 ale ovlivňuje také poslechovost každého rádia, nové koeficienty jsou počítány podle Mediaprojektu za poslední čtvrtletí minulého a první čtvrtletí tohoto roku. Výsledný koeficient je potom matematicky dán vztahem počet novinek / průměr x podíl na trhu.

Díky nejvyšší poslechovosti a průměrnému nasazování novinek má v systému Radio 2002 největší váhu Radio Impuls, jehož koeficient je 1220. Následuje ho Evropa 2 (1002), Frekvence 1 (701) a Radiožurnál (539). Mezi lokálními a regionálními stanicemi pak mají největší vliv Radio North Music (284) a Radio Orion (236).

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: